Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 02 28

Karklės bendruomenės aktyvistai savavališkai iškasinėjo kaime kadaise stovėjusios bažnyčios vietą

Klaipėdos paveldosaugininkai išsiaiškino, kas savavališkai iškasinėjo Pajūrio regioniniame parke, Karklės kaime kadaise stovėjusios bažnyčios vietą. Perkasos, pasak jų, buvo labai panašios į profesionalių archeologų, bet leidimo jokiems kasimo darbams niekas nebuvo prašęs. Kaltininkai šiandien prisipažino patys – tai Karklės bendruomenės aktyvistai, ne vienerius metus siekiantys atstatyti pokariu sugriautus maldos namus.
Taip atrodė Karklės bažnyčia
Taip atrodė Karklės bažnyčia / Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios nuotr.

Apie savavališkai iškasinėtas Karklės bažnyčios liekanas paveldosaugininkams pranešė pro šalį dviračiu važiavęs klaipėdietis.

Įvykio vietą apžiūrėjęs paveldosaugininkas sako iškart buvęs beveik tikras, kad čia darbavosi ne juodieji archeologai, kurie vakarų Lietuvoje gana aktyvūs.

„Tai buvo nedideli stačiakampiai, lygiomis sienelėmis, o juodieji archeologai dažniausiai tik užfiksavę metalo detektoriumi kažkokį radinį grubiai iškasa ir palieka tą duobelę“, – pasakojo Kultūros paveldo departamento vyriausiasis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas.

Kaltininkų ilgai ieškoti neteko – ketvirtadienį Karklės bendruomenės aktyvistai, beveik dešimtmetį siekiantys atstatyti pokariu sugriautus maldos namus, prisipažino patys.

Tačiau Karklės liuteronų parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis neleistinai pasidarbavusių parapijiečių neįvardija. Dalį kaltės jis prisiima sau, esą jo pradėta veikla – pamaldos, krikšto, santuokos sakramentai, koncertai ir kiti susibūrimai – matyt įkvėpė per daug entuziazmo.

„Žmonės pagauna tą entuziazmą ir kartais galbūt tikrai padaro, na paskuba šiek tiek. Paskuba, kaip ir kiekvienas žmogus, neįstengia laikytis eismo taisyklių ir trupučiuką kartais spusteli per daug“, – kalbėjo M. Žilinskis.

Paveldosaugininkai sako suprantantys, kad tikslas buvo geras – nustatyti, kokio dydžio buvo Karklės bažnytėlė, tačiau vieta, kur ji stovėjo, yra saugoma kultūros vertybė. Kasinėti be leidimo ten negalima, todėl iki 300 eurų siekiančios baudos bendruomenei išvengti nepavyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs