Tokiu būdu ketinama priversti „Vilniaus energiją“ grįžti prie įprasto karšto vandens tiekimo grafiko. Taip į Energetikos ministerijos kreipimąsi atlikti tyrimą reagavo Valstybinė energetikos inspekcija.
Ministerijoje šios savaitės pradžioje vykusiame pasitarime buvo konstatuota, kad „Vilniaus energija“ savo sprendimo nederino nei su Valstybine energetikos inspekcija, nei su kitomis institucijomis. „Minėtam sprendimui prieštarauja higienistai. Taip pat visiškai neaišku, kaip gyventojai galės neva sutaupyti, nes už žemesnės temperatūros vandenį turės mokėti tiek pat, kiek už higienos normas atitinkantį karštą vandenį“, – rašoma Energetikos ministerijos pranešime.
Valstybinė energetikos inspekcija toliau atlieka tyrimą.
„Vilniaus energija“ vienašališkai nusprendė dienomis 9–11 bei 14–17 val. ir naktimis tiekti ne 50, o tik 40 laipsnių temperatūros karštą vandenį. Bendrovė savo sprendimą motyvuoja galimybe sutaupyti, nes karštam vandeniui paruošti bus suvartojama mažiau kilovatvalandžių šilumos energijos.
Pagal Lietuvoje galiojančias Šilumos tinklų ir šilumos vartojimo įrenginių priežiūros taisykles ir Higienos normas karštas vanduo visoje karšto vandens tiekimo sistemoje turi būti 50–55 laipsnių temperatūros. Visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad vos 40 laipsnių temperatūros vandenyje gali pradėti veistis legionelės, kurios gali sukelti pneumonijos ar Pontiako karštligės protrūkį.
„Vilniaus energija“ pranešė, kad ji operatyviai vykdys Energetikos ministerijos nurodymą taikyti senąjį karšto vandens tiekimo grafiką – namuose palaikyti 50 laipsnių vandens temperatūrą tiek dienos, tiek nakties metu.
„Pastaraisiais metais Vilniaus šilumos ūkyje įdiegtos modernios technologijos leidžia bendrovei operatyviai reguliuoti karšto vandens temperatūrą, gyventojams jokių rūpesčių dėl šių pokyčių nekils“, – sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.