Seimo konservatorius Audrius Petrošius kartu su Seimo vicepirmininku „darbiečiu“ Andriumi Mazuroniu birželio 16–18 dienomis planavo dalyvauti Beniliukso parlamento plenarinėje sesijoje Namiūre Belgijoje.
Tačiau A.Petrošius kreipėsi į Seimo valdybą ir paprašė leisti į komandiruotę išvykti diena vėliau.
A.Mazuronis: dėl to atsiranda nuostolių
Seimo valdybos posėdyje dalyvavęs A.Mazuronis bandė pasitikslinti, kodėl.
„Ar aš teisingai supratau, kad [A.Petrošius keičia planus], nes valdantiesiems nepavyksta Seimo posėdžių salėje pilna apimtimi surinkti savo atstovų ir yra atšaukiama komandiruotė? Tiksliau perkeliama diena, dėl ko atsiranda finansinių nuostolių“, – teiravosi opozicionierius.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, jog apie motyvus reikėtų klausti paties A.Petrošiaus.
Mūsų medžiagoje parašyta, kad dėl būtinybės dalyvauti plenariniame posėdyje.
A.Mazuronis pažymėjo, kad motyvus, teikdamas prašymą valdybai, Seimo narys jau nurodė.
„Mūsų medžiagoje parašyta, kad dėl būtinybės dalyvauti plenariniame posėdyje. Tai aš ir klausiu, finansiniai nuostoliai jau atsiradę“, – sakė jis.
A.Mazuronis dvejojo, ar minėta priežastis pakankama, kad A.Petrošius atidėtų komandiruotę.
„Kaip suprantu, mane vieną paliekate vienai dienai važiuoti“, – pridūrė jis.
J.Razma: reikia valdančiųjų dalyvavimo
Atliepdama į pastabą apie finansus, V.Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad daug lėšų yra sutaupoma atšaukiant kitas parlamentarų komandiruotes.
Į diskusiją įsijungė Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma.
Jis patvirtino, kad valdantieji telkia pajėgas Seime.
„Reikia atsakyti sąžiningai į tokį klausimą. Iš tikrųjų mes jaučiame pareigą, kad visi reikiami įstatymai būtų priimti, tam reikia valdančiųjų dalyvavimo, nes kol kas matome, kad opozicija blokuoja posėdžius.
O atsirandančias finansines išlaidas – 200 eurų – aš, tikiuosi, opozicija padengs, kadangi dėl jų čia tas vyksta iš esmės“, – komentavo tautos atstovas.
„Net neabejoju, kad taip ir atsitiks“, – su šypsena atsakė A.Mazuronis.
Seimo valdyba bendru sutarimu leido A.Petrošiui keisti komandiruotės datą. Sprendimą dėl to galite rasti čia.
Komitetui reikės parinkti kitas datas
Trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba taip pat pasiūlė Užsienio reikalų komitetui suderinti kitas susitikimų su Nyderlandų valdžios atstovais datas – ne Seimo posėdžių dienomis.
Susitikimai turėjo vykti ir šį ketvirtadienį.
Klausimas grąžintas pervarstyti komitetui.
Antradienį vakarinis Seimo posėdis netruko nė 10 minučių, nes opozicija, turėdama nedidelę persvarą, atmetė posėdžio darbotvarkę.
Tąkart Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma apgailestavo dėl opozicionierių elgesio ir teigė, jog taip įvyko, nes keletas valdančiųjų serga.
Viena iš sergančiųjų – COVID-19 pasigavusi premjerė Ingrida Šimonytė.
Ji, atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės žiniomis, ketvirtadienio Seimo posėdžiuose nedalyvaus.
Planuoja keisti komitetų, komisijų sudėtį
Ketvirtadienį Seimo posėdžio darbotvarkėje suplanuota priimti rezoliuciją dėl Rusijos vykdomų ukrainiečių grobimo ir neteisėtos deportacijos, taip pat – keisti komitetų ir komisijų sudėtis, kad ten, kur opozicijos ir valdančiųjų atstovų yra po lygiai, vienu atstovu iš valdančiųjų būtų daugiau.
Pagal Seimo statutą, įstatymų projektai priimami, kai dėl jų balsuojant registruojasi 71 parlamentaras. Valdantieji Seime turi 74 balsus.
Ketvirtadienį Seimo opozicija plenarinių posėdžių salėje planuoja išklausyti metinio prezidento Gitano Nausėdos pranešimo. Ką darys po to, ar eis dirbti atskirai į Kovo 11-osios Akto salę, kol kas neaišku.
Esą sprendimas priklausys nuo to, ar opozicijos reikalavimus ir siūlymus atlieps valdantieji.