Senas tradicijas turintis renginys laikinojoje sostinėje buvo nepelnytai pamirštas. Tačiau pirmasis „blynas“ parodė – žmonėms tokios šventės reikia. Todėl organizatoriai per Sekmines ketina rengti kermošių kasmet.
Neišsigando šiuolaikinių dalykų
Nuo 11 val. M.Valančiaus gatvėje pradėjusi šurmuliuoti mugė sutraukė būrį žmonių. Gausūs lankytojai džiugino prekeivius, kurie į kermošių atvyko ne tik iš Kauno, rajono, bet ir kitų apskrities vietų.
„Lyginant su „Kauno dienomis“ šiandien kur kas geriau sekasi prekiauti. Matyt, „kaltas“ oras: per „Kauno dienas“ pūtė vėjas, lijo, o dabar šviečia saulė“, – sakė mezgėja Alfonsė Songailienė, vos spėdama vieną po kitos parduoti savo megztas kepuraites. Ne ką mažesnė prekyba vyko ir prie kitų prekystalių: naminio varškės sūrio, alaus, medaus, medžio dirbinių. Nepabėgti prisipirkus gardėsių kvietė tautinių šokių kolektyvai, straksėję ir pagal liaudies melodijas, ir pagal kiek modernesnę muziką, pavyzdžiui, vaikams gerai žinomą „Ančiukų šokį“.
„Nusprendę atgaivinti kermošių, ketinome jį surengti tokį, koks būdavo senovėje: su liaudies muzika, tradiciniais lietuviškais gaminiais, tačiau konsultavusi etnologė patarė nebijoti ir šių dienų dalykų – juk pasaulis pasikeitė. Taigi, į mugę įsileidome ne tik kulinarinį paveldą pristatančius prekeivius, bet ir kitus amatininkus“, – sakė viena iš kermošiaus sumanytojų Indrė Tautkutė-Stankuvienė. Ji užtikrino, kad šis kermošius – ne paskutinis.
Aukos – onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams
Pirmojo kermošiaus metu taip pat vyko labdaros akcija. Į specialią aukų dėžutę buvo prašoma paaukoti norimą sumą. Visi surinkti pinigai bus skirti Kauno medicinos universiteto klinikose besigydančių vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, gerovei. Skyriui ketinama nupirkti reikalingų medicininių priemonių.