Grupės vadovas, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Raimundas Kaminskas pastebėjo, kad be Vilniaus universitete veikiančio senojo mokslo istorijos muziejaus, Lietuvoje nėra nė vieno mokslo muziejaus. Todėl apie šiuolaikinio mokslo veiklą, kuri labai aktyvi, plačiajai visuomenei nėra daug žinoma.
Be to, Kaune apstu techninio paveldo, kuris galėtų taip pat būti naudojamas kaip mokslo muziejaus-centro ekspozicijos dalis. „Kauno universitetų mokslininkų moksliniai pasiekimai vertinami pasaulyje, juos reikia viešinti ir Lietuvoje. Savo jėgomis vertingus eksponatus bando išsaugoti savivaldybei priklausančios transporto, energetikos įmonės. Tačiau vykdant privatizaciją, galime prarasti senųjų gamyklų paveldą ir net Ryšių muziejaus eksponatus“, – naujo muziejaus būtinybę pabrėžė R.Kaminskas. Iniciatyvinės grupės narių nuomone, Mokslo ir technikos centro-muziejaus bazė galėtų būti Kauno aerodromo teritorijoje.
Greta veikiančio aerodromo yra Lietuvos aviacijos muziejus, stadionas, netoliese – senovinis funikulierius, geležinkelio mazgai. Tokioje kaimynystėje įkurtas centras galėtų būti ne tik paprasta eksponatų saugykla. Čia galėtų veikti interaktyvios edukacijos užsiėmimai. Pavyzdžiu kauniečiams galėtų būti Amsterdamo mokslo ir technikos muziejus „Nemo“, Briuselio „Atomiumas“ ir Kopenhagos „Eksperimentariumas“.