Daugiau kaip 11 milijonų kainavusiame naujame studijų centre nuo lapkričio veiks nauja skaitykla, lingvistikos kabinetas, skirtas užsienio kalbų mokymui. Čia suprojektuotos patogios laisvalaikio erdvės, skirtos individualiam ir komandiniam darbui. Interaktyvios lentos, kompiuterizuotos vietos, gausiais fondais, duomenų bazėmis pasižyminti biblioteka – nuo šiol Kauno kolegijos studentai gali naudotis tais ištekliais, kurie padeda mokytis kitaip – įdomiai, aktyviai ir kūrybiškai.
Naujasis statinys žymi vientiso Kauno kolegijos akademinio miestelio plėtrą – šioje teritorijoje studijuoja daugiau kaip pusė Kauno kolegijos studentų, kurių kolegijoje kasmet vidutiniškai mokosi per 7000. Didelė dalis studentijos gyvena aplinkui esančiuose Kauno kolegijos bendrabučiuose, sportuoja neseniai atnaujintame aikštyne. Akademinis statinys stikliniu tiltu susieja Pramonės prospekte jau esančius du Kauno kolegijos fakultetus, taigi bendrasis pastatų komplekso plotas siekia 27.5 tūkstančio kv. metrų.
Patogiam studentų mokymuisi skirtas pastatas kurtas atsižvelgiant į geriausius užsienio šalių pavyzdžius – Kauno kolegijos dėstytojai dar pamena, kai viešėdami partnerių aukštosiose mokyklose Skandinavijoje ar Vakarų Europoje, kadaise galėjo tik pavydėti esamų sąlygų bendram studentų ir dėstytojų darbui.
„Pagaliau mūsų studentija mokysis tokioje aplinkoje, kurioje atsiveria plačios galimybės naudoti šiuolaikiškas technologijas ir metodus. Malonu, kad ne tik Kauno kolegija, bet kartu ir visas miestas išgyvena pozityvius pokyčius – aplinka modernėja, šiuolaikiškėja, kinta urbanistinis Kauno kraštovaizdis,“ – teigia Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir infrastruktūrai Paulius Baltrušaitis, pabrėždamas, kad atsinaujinimas ypač aktualus ne Kauno centre esantiems mikrorajonams.
Kauno kolegijos vadovybė žada – įdiegus papildomas sistemas, netolimoje ateityje bibliotekos skaitykla galės naudotis ir miestiečiai, besidomintys mokslinėmis temomis – 16 tūkstančių leidinių egzempliorių turinčioje bibliotekoje sukomplektuoti fondai, susiję su biomedicinos, technologijų, socialinių ir humanitarinių mokslų, meno sritimis.