Draugijos narių suvažiavimas jau tapo pagrindiniu forumu ir susitikimo vieta visiems Lietuvos akušeriams ginekologams ir specialistams, kuriems aktualios naujienos ir diskusijos akušerijos ir ginekologijos srityje. Tai ne tik svarbiausias Lietuvos akušerių ginekologų profesinis forumas, bet ir galimybė visiems besidomintiems pasidalinti žiniomis, patirtimi, diskutuoti ne tik su kolegomis iš visos Lietuvos, bet ir su tarptautiniais ekspertais.
Suvažiavime pranešimus skaitys žinomi specialistai iš Lietuvos ir užsienio šalių: Islandijos, Norvegijos, Švedijos. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono patarėja reprodukcinės sveikatos klausimais Gunta Lazdane informuos apie gimdos kaklelio vėžio prevencijos Europoje rezultatus, vakcinacijos reikšmę, sveikatos priežiūros organizatorių ir specialistų vaidmenį kovojant su šia liga. Tikimasi, kad konferencijoje dalyvaus apie 400 delegatų iš visos Lietuvos, taip pat laukiama nemažai kolegų iš Latvijos.
Plenariniame posėdyje Motinos ir vaiko sveikatos klausimais diskutuos Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos ir Lietuvos sveikatos politikos ekspertai, LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, kiekvienam mūsų aktualiais klausimais pasisakys Lietuvos akušerių ginekologų draugijos kraštų atstovai. Suvažiavimo programoje numatomi forumai, kuriuose specialistai nagrinės aktualiausius šiandien moterų sveikatos klausimus.
Patikra akušerijoje ir ginekologijoje, naujos gimdos kaklelio vėžio prevencijos, šeimų planavimo ir nevaisingumo gydymo galimybės, lėtinio dubens skausmo samprata ir malšinimo būdai, šiuolaikinės persileidimų ir priešlaikinių gimdymų diagnostikos ir gydymo galimybės, nėštumo ir gimdymo priežiūra laikantis ekologijos dėsnių, kasdieninėje klinikinėje praktikoje dažnai sutinkamų ligų ir būklių diagnostikos ir gydymo rekomendacijos – tai pagrindinės suvažiavimo mokslinės programos temos. Gydytojams bus pristatytos naujai parengtos trys (Nėščiųjų besimptominės bakteriurijos diagnostikos ir gydymo metodika, Kraujavimo vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu, gimdymo metu ir ankstyvuoju laikotarpiu po gimdymo diagnostikos ir gydymo metodika, Nėščiųjų hipertenzinių būklių diagnostikos ir gydymo metodika) metodikos.
Taip pat bus diskutuojama ir neįprastomis akušerių ginekologų auditorijai temomis: teisės ir sociologijos, rizikos valdymo klausimais, bus aptariami svarbūs psichologijos, bendravimo su pacientais ir žiniasklaida aspektai.