Kauno savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas teigė, kad mieste nestreikavo nei mokyklų, nei vaikų darželių pedagogai. „Kaune tik V.Kuprevičiaus pagrindinė mokykla ir 1-asis vaikų darželis svarstė tokią galimybę. Tačiau savivaldybės ir pedagogų darbo grupės po derybų nutarė nestreikuoti. Pritariame pedagogų reikalavimams, tikimės, kad jų rūpesčiai bus sprendžiami Vyriausybėje, bet dėl to neturi nukentėti mokymo procesas“, – kalbėjo A.Bagdonas.
Žmonės buvo bauginami, kad negaus algų, bus sumažinta jų kvalifikacija, pasitelkiami kiti šantažo būdai, grasinama šeimos nariams. Nemažai mokytojų pabūgo, – teigė V.Juknis.
Tuo tarpu Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis teigė, kad streikui pritaria daugelis Kauno mokyklų ir darželių.
„Vyko slapti balsavimai, kai kur jie buvo žlugdomi miesto valdžios, kai kur dar reikia sutvarkyti kai kurias procedūras, kad streikas būtų teisėtas. Mokytojai sulaukė labai didelio spaudimo, baisesnio nei sovietmečiu. Žmonės buvo bauginami, kad negaus algų, bus sumažinta jų kvalifikacija, pasitelkiami kiti šantažo būdai, grasinama šeimos nariams.
Nemažai mokytojų pabūgo, – teigė V.Juknis. – Tačiau mes paskelbėme neterminuotą streiką, tad mokyklos prie jo galės prisijungti ir vėliau. Vyriausybė turi suprasti, kad ugdymo įstaigose dabar tiksi uždelsto veikimo bombos – nežinia kada kuri nutrauks darbą.“
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pirmadienį žurnalistams sakė, kad pedagogų reiklavimai sunkiai įgyvendinami. Tam reikėtų 0,5 mlrd. litų, o juos rasti kitų metų biudžete, pasak ministro yra „absoliutiškai nerealu“.
Streikuotojai reikalauja didinti mokinio krepšelį, mažinti mokinių skaičių mokyklose, gerinti pedagogų socialines garantijas.