„Tai moderni, naši ir ergonomiška įranga. Įrenginyje sumontuotos kompiuterinės sistemos, kurios leidžia fiksuoti darbo valandas, elektros sąnaudas ir gedimus. Labai svarbu tai, kad įrenginys turi tiesioginį ryšį su jį gaminusios bendrovės kompiuterinėmis sistemomis – tai užtikrins operatyvų gedimų šalinimą ir atsarginių dalių pristatymą“, – sako „Lietmeto“ plėtros direktorius Mantas Marcinkevičius.
Šis įrenginys suteikia galimybę filtrus perdirbti efektyviai. Iki šiol Lietuvoje labai nedidelė tepalo, kuro ir oro filtrų dalis buvo perdirbama rankomis, kai didžioji dalis – išvežama perdirbti į užsienį. Pagal galiojančius aplinkos apsaugos reikalavimus kuro, tepalo ir oro filtrų importuotojai prisiima atsakomybę organizuoti jų atliekų perdirbimą ir perdirbti 80 proc. nuo savo į Lietuvos rinką išleisto kiekio. Bendradarbiaujant su kita tai pačiai įmonių grupei priklausančia bendrovei „Žalvaris“, kuri turi išplėtotą atliekų surinkimo sistemą, ši užduotis bus įvykdoma nesunkiai.
Pasak M.Marcinkevičiaus, vokiečių „MeWa“ įrenginys – geriausias įmonės pasirinkimas. Jam aptarnauti reikalingi vos keli asmenys, taip pat labai didelis dėmesys skirtas jų darbų saugai: sumontuoti judesio davikliai, galintys bet kuriuo metu stabdyti perdirbimą, apgalvotos visos detalės, kad dirbti būtų saugu. Įrenginio montavimas užtruko nepilnai mėnesį – jam vadovavo 4 „MeWa“ atstovai.
Filtrų rūšiavimo procesas apima kelis pagrindinius veiksmus – išrūšiuoti filtrai yra smulkinami, tuomet patenka į centrifugą, kur jie sausinami ir išskiriama panaudota alyva. Sausos filtrų medžiagos konvejeriu keliauja prie magnetinio atskirtuvo, kuris sutraukia metalo atliekas. Likusios susmulkintos filtrų dalys – plastikas, guma ir popierius – supilami į specialias talpas.
Automobilių filtrų perdirbimo metu gautos antrinės žaliavos panaudojamos 100 procentų: surinktas panaudas tepalas regeneruojamas į bazinę alyvą, metalas – perlydomas, plastiko, gumos bei popieriaus mišinys naudojamas energijai gaminti.
Su Aplinkos ministerija pasirašius subsidijų teikimo sutartį šiam įrenginiui finansuoti per LAAIF skirti 700 tūkst. litų.
„Lietmetas“ – įmonių grupei „Consus“ priklausanti moderni ir lanksčiai dirbanti specializuota metalo laužo ir jų atliekų supirkimo, tvarkymo bendrovė. Pagrindinė „Lietmeto“ veikla iki šių metų pabaigos buvo metalo laužo supirkimas ir eksportas. Šiuo metu įmonė plečia savo veiklą ir pradeda dirbti atliekų perdirbimo sektoriuje.