Kauno klinikinės ligoninės atstovas sako, kad pacientui buvo suteikta visa reikalinga medicinos pagalba, bet sirgusio vyro žmona mano, kad gydytojai diagnozę nustatė labai pavėluotai.
„Pacientui buvo diagnozuota legioneliozė ir suteikta visa reikalinga medicininė pagalba“, – BNS penktadienį sakė Kauno klinikinės ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.
Pasak jo, ligoninė apie šį atvejį informavo visas atsakingas institucijas.
Medikai iš pradžių išleido gydytis namo
Sirgusio vyro žmona Laura sakė, kad jos vyras pirmuosius simptomus pajuto gegužės 10 dieną, bet medikai iš pradžių išleido gydytis namo.
Laikantis aukštai temperatūrai, vyras po kelių dienų buvo paguldytas į ligoninę, kur jam diagnozuotas plaučių uždegimas.
„Šeštadienį su 40 laipsnių temperatūra mus paguldė į ligoninę, diagnozavo plaučių uždegimą. Kitą dieną jam prireikė deguonies, pirmadienį – kaukės. Viskas labai sparčiai blogėjo. Antradienį jį ištiko kvėpavimo priepuoliai“, – BNS sakė Laura, nenorėjusi, kad būtų viešinama jos pavardė.
Jeigu ne draugai, jeigu ne pažįstami, tai greičiausiai pusdienis ar diena jį būtų ištikęs šokas ir jis būtų miręs.
Pasak moters, į reanimaciją vyras buvo paguldytas tik po draugų skambučių pažįstamiems medikams.
„Jeigu ne draugai, jeigu ne pažįstami, tai greičiausiai po pusdienio ar dienos jį būtų ištikęs šokas, ir jis būtų miręs“, – kalbėjo moteris.
Jos teigimu, tik vyrui gulint reanimacijoje buvo nustatyta legioneliozė ir paskirtas tinkamas gydymas. Jis reanimacijoje praleido savaitę.
Lauros teigimu, Kauno visuomenės sveikatos centras 1960-ųjų statybos name nustatė legioneliozę, bet gyventojai apie tai nebuvo viešai informuoti – ji sakė pati papasakojusi kaimynams apie užkratą.
Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas BNS teigė nieko apie šį atvejį negirdėjęs. Jo teigimu, apie legioneliozę ir jos prevenciją su karšto vandens tiekėjais savivaldybė tarėsi po mirtimi pasibaigusių atvejų Vilniuje. Savivaldybės administracijos vadovas sakė gavęs patvirtinimą, kad Kaune karštas vanduo tiekiamas laikantis reikalavimų.
Vilniuje dėl legioneliozės atvejų du mėnesius buvo įvesta ekstremali situacija. Iš viso sostinėje mirė trys asmenys, sirgę legionelioze.