Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus darbuotojai žinių apie nusuktus bei aplaužytus kelio ženklus sulaukia kasdien. Nors dalis jų nukenčia nuo neapdairių vairuotojų automobilių, daugeliu atvejų tai būna vandalų darbas.
„Mes gauname visą informaciją apie eismo įvykius. Tokiais atvejais visas ženklų atstatymo išlaidas padengia draudimo kompanijos. O ar ženklą išvertė automobilis, kurio vairuotojas pabėgo iš įvykio vietos, ar tai buvo tiesiog dar vienas vandalizmo atvejis, atskirti yra nesunku. Šių yra gerokai daugiau nei eismo įvykių“, – pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.
Dažniausiai užkliūna pėsčiųjų perėjos
Pasak A.Tarasevičiaus, pastebėti nusuktus kelio ženklus vairuojant yra praktiškai neįmanoma. Tiesa, Kelių policijos valdybos viršininkas pasidžiaugė, lad vandalams dažniausiai užkliūna pėsčiųjų perėją žymintys ženklai.
„Nulenkti ar nulaužti pagrindinį ar šalutinį kelią rodantys ženklai yra retenybė“, – tikino A.Tarasevičus.
„Jeigu šiek tiek pakrypęs pėsčiųjų perėjos ženklas, bet vis tiek matosi, kad ten yra perėja, tai nėra didžiulės tragedijos. Bet kai kalbama apie rodančius pirmumą ar ribojančius eismą kritinius ženklus, tai yra rimta“, – komisarui antrino P.Keras.
Ieškoti vandalų padeda policija
Savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas patikino, kad kiekvieną kartą, kai vandalai nulaužia, išverčia ar kitaip suniokoja kelio ženklą, informacija apie tai perduodama policijai.
„Yra buvę ne kartą, kai policija randa ne tik stotelėse tvarkaraščius niokojančius asmenis, bet ir pro ženklus nepraeinančius vandalus“, – tvirtino P.Keras ir paminėjo, kad kartais sučiupti chuliganus padeda įvairiose miesto vietose veikiančios vaizdo stebėjimo kameros.