2013 05 26

Kaune vyko viduramžių riterių turnyras

Gegužės 25–26 d. Kauno pilies lomoje vyko šeštasis tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Šiame turnyre dėl kalavijo, kurį nukaldino žinomi Lietuvos ginklakaliai meistrai Stankai: tėvas Algirdas, sūnūs Martynas ir Mindaugas, susikovė riteriai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Baltarusijos.
Riterių kovų akimirka
Riterių kovų akimirka / Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr.

Šeštadienį, gausiai lyjant lietui, keturiuose pogrupiuose kovoję riteriai išsiaiškino aštuonis stipriausius   įgijusius teisę susikauti pagrindiniame finaliniame turnyre, o finale sėkmė lydėjo svečią iš Ukrainos, riterį ROSLAND.  Nugalėtojui garbingą prizą įteikė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius

Renginio metu prie Kauno pilies įsikūrė riterių stovykla, amatininkų kaimelis, veikė XIV–XVII a. šarvų ir ginklų ekspozicija. Žiūrovai turėjo galimybę išmėginti jėgas mėtydami kirvius, žiedus, ietis, šaudydami iš lanko, stebėjo žonglierių pasirodymą, vyko muzikinių grupių pasirodymai.

Šventėje tradiciškai dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai, kurie atliko parodomąją programą, pademonstravo atkurtą elitinio XIV a. LDK riterio ekipuotės ir ginkluotės komplektą. Kariai  parodė senovinius kovos būdus pavieniui ir rikiuotėje, naudojant įvairius atkurtus lietuvių karių ginklus.

Tikimasi, kad vis didesnio populiarumo sulaukiantis tarptautinis riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti kitais metais pritrauks dar didesnį būrį riterių iš Lietuvos ir užsienio klubų.  

Viduramžiais pėsčiųjų ir raitų riterių turnyrai viduramžiais buvo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai – karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės ir turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių – piniginių prizų, garbės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti. Viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių, miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

Lietuvos kariuomenės vado prizas – kalavijas – Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomo XIII a. Desiukiškių kalavijo, rasto 1986 metais Raudonėje, Jurbarko rajone, atitikmuo. Ginklas pagamintas iš sluoksniuoto plieno, rankena – medinė, dengta oda, buoželė inkrustuota pagal XIV a. lietuvišką ornamentiką. Kalavijo svoris – 1,4 kg, ilgis – 105 cm.

Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras pirmą kartą buvo surengtas 2008 m. Trakuose. Nuo 2012 m. riterių turnyras persikėlė į Kauną, prie Kauno pilies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis