Apžiūrėti šių metų nominantus ir įvertinti juos kauniečiai ir į miestą atvykę svečiai galės iki vasario 14 dienos 17 val. Šventinis apdovanojimų teikimas vyks vasario 16-ąją, 16 val.
Nuo 1999 metų organizuojamame konkurse – parodoje „Gertiausias metų kūrinys“ pristatomi per praėjusius metus sukurti įvairių meno sričių atstovų darbai. Renginio tikslas – pažiūrėti, ką menininkai nuveikė per praėjusius metus ir kas, jų manymu, jiems pavyko geriausiai.
„Paroda be cenzūros, t.y. be komisijos, atrenkančios darbus, be darbų temos, rūšies ar žanro apribojimų. Vienintelis reikalavimas – rodyti tik praėjusių metų kūrinį. Kūrinys jau gali būti dalyvavęs ir kitose parodose“, – pasakojo parodą kuruojanti Kristina Civinskienė.
Tolimomis tokių renginių ištakomis galima būtų laikyti sovietmečiu vykusias ataskaitines tapybos, skulptūros, grafikos, kitų meno rūšių parodas, kurias rengdavo Lietuvos dailininkų sąjunga. Po Nepriklausomybės paskelbimo kurį laiką buvo vengiama bet kokių sąsajų su praeitimi. Tačiau įvertinusi teigiamus tokių parodų rezultatus – galimybę pamatyti meno tendencijas, suteikti menininkams ekspozicinę erdvę, pagaliau padaryti šventę kūrėjams bei žiūrovams – Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus vadovybė nusprendė rengti ne vienos atskiros meno šakos, bet bendrą praėjusių metų geriausio kūrinio parodą. Menininkai savo nuožiūra turi išsirinkti geriausią kūrinį, kurį parodoje vertina lankytojai bei speciali menotyrininkų komisija.
Pastaraisiais metais šiose parodose dalyvauja per 100 įvairiausio pobūdžio menininkų, o vertinančių lankytojų skaičius svyruoja nuo 150 iki 1500 balsų. Vis dėlto, svyruoja ne tik dalyvių ir lankytojų skaičius, bet ir kokybinė dalyvių struktūra. Parodos demokratiškumas, šiuo atveju, ir privalumas, ir daug diskusijų sukelianti tema.