Iki 12 valandos dienos pirmąją 2012 m. dieną, sekmadienį, Kaunas buvo tuščias ir tik besimėtantys tušti buteliai priminė neseniai praūžusią reikšmingiausią metų šventę.
Po vidudienio būrelis jaunuolių Laisvės alėjoje traukė Rotušės aikštės link dar kartą pabūti prie net užsienyje išgirtos Kauno eglutės, atsigaivinti gurkšniu šampano.
Jaunuolių manymu, Kaune Naujųjų išvakarėse buvo per mažai masinių, daugumai prieinamų renginių.
„Koncertai arenoje ir teatruose brangūs, bilietai nuo 100 Lt iki 200 Lt ir daugiau. Studentams tokios sumos neįkandamos. Gaila, šiemet nebuvo koncerto Rotušės aikštėje, tik fejerverkai, bet ir tie neįspūdingi“, – apgailestavo 23 metų studentas Justas.
Kaunietė Austėja teigė tikinti horoskopų pranašystėmis, tad ilgai vargo, kol rado tinkamą vietą sutikti Naujuosius: astrologai griežtai perspėjo sutikti šiuos metus būtinai ne namuose, ne vieniems, daug judėti ir šėlti, nes Drakonas nemėgsta vienumos.
„Kaimo sodybos užšaukė dideles kainas, draugai irgi nenorėjo kviesti į namus, nes patys ieškojo, kur į svečius įsipiršti. Galop susibūrėme kolektyvinio sodo namelyje. Buvau užsidėjusi ugniagesio šalmą, kad apsisaugočiau nuo Juodojo Drakono liepsnų“, – pasakojo Austėja.
Lengvų metų valstybės vadovai ir finansų analitikai nežada. Tačiau Civilinės metrikacijos biuras kauniečiams praneša ir gerų žinių: matyti požymių, kad gerėja Kauno demografinė padėtis.
Jos draugas Marius tvirtino jokiomis ezoterinėmis pranašystėmis netikintis.
„Kiškio metais atseit buvo šiukštu daryti rizikingus sprendimus, kažką iš esmės keisti gyvenime. O aš pakeičiau darbą, pasiėmiau paskolą naujam brangiam automobiliui pirkti, ir viskas puikiai pavyko“, – tikino jaunas vyras.
Prie eglutės Rotušės aikštėje sutiktas 38 metų vadybininkas Romas Kačinskas teigė nepanikuojantis dėl pranašysčių apie pasaulio pabaigą, bet jaučiantis nerimą dėl realių šiais metais užgriūsiančių problemų: „Atplūdo antroji krizės banga. Metai tikrai nebus lengvi, o norisi stabilumo. Tikiuosi, šiais metais nebebus tokios miesto valdžios kaitos, kaip pernai“, – vylėsi kaunietis.
Lengvų metų valstybės vadovai ir finansų analitikai nežada. Tačiau Civilinės metrikacijos biuras kauniečiams praneša ir gerų žinių: matyti požymių, kad gerėja Kauno demografinė padėtis.
Iki gruodžio 30 dienos Kauno Civilinės metrikacijos biure įregistruoti 4045 naujagimiai. Net 495 iš jų gimė užsienio šalyse. 2010 metais Kaune buvo įregistruoti 4335 naujagimiai. Šias metais įregistruota 290 naujagimių mažiau negu praėjusiais.
Pagausinti kauniečių gretas galbūt padės užsieniečiai: sparčiai daugėja tautiniu požiūriu mišrių santuokų.
Padaugėjo santuokų su užsieniečiais. Kaune įregistruota 100 tokių santuokų. Daugiausia susituokiama su piliečiais iš tų šalių, kuriose laikinai ar nuolatos gyvena lietuviai. Dažnos santuokos su Anglijos, Vokietijos, Olandijos ir Rusijos piliečiais. Užsienyje Lietuvos piliečiai įregistravo 135 santuokas. Santuokos būna įvairios – susituokiama ir su užsieniečiais, ir su Lietuvos piliečiais.
Pagal galiojančius įstatymus, Lietuvos piliečiai, susituokę užsienio šalyje, turi pateikti dokumentus apie santuokos sudarymą, tuomet ir išduodamas lietuviškas santuokos liudijimas.
Be to, registruojamos ir bažnyčiose sudarytos santuokos, tokių per 2011-uosius buvo 350.
Per 2011 metus Kaune įregistruotos 2162 naujos šeimos. Tai yra 18 šeimų mažiau negu praėjusiais metais. Meras Andrius Kupčinskas per metus pasveikino 16 porų, kurios šventė Auksines vestuves, penkias šeimas, kurios pažymėjo Deimantines vestuves ir dvi Rubinines.
2011 metais išsiskyrė net 1220 porų. Į amžiną poilsį palydėta 3980 kauniečių. Vis dėlto gimusių Kaune užregistruota 65 daugiau negu mirusių.