Galima sakyti, kad Mato vaikystė prabėgo ant vandens – Kauno mariose, Nemune, Lampėdžiuose. Vandens sporto aistra anūką užkrėtė daugybę apdovanojimų pelnęs senelis Arėjus Eimaitis, vėliau tapęs Mato treneriu ir mechaniku.
Būdamas vos devynerių Matas išmoko vairuoti motorlaivį, o prieš dvejus metus tarptautinėse varžybose užėmė trečiąją vietą.
Supratau, kad negalėčiau visą dieną sėdėti prie kompiuterio ir programuoti.
Be to, jaunuolis jau septynerius metus lanko Kyokushin karatė užsiėmimus, turi žalią diržą ir keletą pergalių tarpmiestinėse varžybose.
Tačiau sportas Matui – viso labo hobis, niekada neužgožęs mokyklos reikalų. Jam sekasi tiek socialiniai ir humanitariniai, tiek ir tikslieji mokslai. Tiesa, širdis linksta į matematiką.
„Mokykloje neretai dalyvauju ekonomikos, verslo modeliavimo, investavimo ar panašaus pobūdžio konkursuose“, – šypteli vaikinas.
Kauno Rokų gimnazijos auklėtinis domisi informacinių technologijų naujovėmis ir kurį laiką įsivaizdavo, kad ateityje taps programuotoju. Tačiau šis įsitikinimas išgaravo lankant Kauno technologijos universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokyklą.
„Metus mokiausi programavimo, bet tai man ne per labiausiai patiko. Supratau, kad negalėčiau visą dieną sėdėti prie kompiuterio ir programuoti“, – neslepia Matas ir džiaugiasi, kad tai išsiaiškino dabar, o ne pirmaisiais studijų universitete metais.
Užsitarnavo nepriekaištingą reputaciją
„Stropus, motyvuotas ir labai atsakingas mokinys, kuris kantriai dirbdamas visada pasiekia užsibrėžtų tikslų“, – taip Matą charakterizuoja klasės auklėtoja.
Be to, pasak jos, gimnazistas yra draugiškas, linksmas, lengvai bendraujantis, geba valdyti savo emocijas ir greitai užmegzti pokalbį su naujais žmonėmis. Tolerantiškas, kūrybiškas ir labai mandagus. Maloniai sutinka padėti – ir tai daro nuoširdžiai.
Stropus, motyvuotas ir labai atsakingas mokinys, kuris kantriai dirbdamas visada pasiekia užsibrėžtų tikslų.
Toks klasės auklėtojos įvertinimas labai padėjo Matui dalyvaujant viešosios įstaigos „Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas” skelbtame konkurse Lietuvos mokyklų vienuoliktokams.
Dešimtys jaunuolių varžėsi dėl teisės laimėti dvejų metų 75 proc. finansuojamas studijas Honkongo ir 50 proc. finansuojamas studijas Bosnijos ir Hercegovinos koledžuose.
Jungtinių pasaulio koledžų tinklas buvo įsteigtas 1964 metais, siekiant suvienyti pasaulio tautas bei įkvėpti tolerancijos įvairioms rasėms, religijoms bei papročiams.
Kasmet kiekvienas iš 14-os tinklo koledžų suburia apie 200 studentų iš daugiau nei 50-ties pasaulio šalių.