Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 07 14

Kauniečio Mato Kvizikevičiaus gabumų užteko priartėti prie svajonės, tačiau trūksta pinigų

Kauniečiui Matui Kvizikevičiui – tik 17-a. Jis domisi ekonomika, todėl skaito Forbes.com. Vaikiną traukia informacinės technologijos, tačiau jis jau suprato, kad programuotoju nebus. Matas turi tarptautinę licenciją vairuoti katerį, tačiau šią vasarą daugiau laiko praleidžia ne jame, o gėlių šiltnamiuose, kur per dieną uždirba 11,6 euro. Tačiau Matas neišlaidauja – pinigus taupo tarptautinio bakalaureato studijoms Bosnijos ir Hercegovinos koledže.

Atveria universitetų duris

Įveikęs du konkurso etapus ir kelias dešimtis konkurentų M.Kvizikevičius tapo vienu iš dviejų laimingųjų, šiemet gavusių bilietą mokslams Jungtinių pasaulio koledžų tinkle.  

Asmeninio albumo nuotr./Karatė klubas
Asmeninio albumo nuotr./Karatė klubas

Kodėl Matas veržiasi į šį tautų katilą? „Susižavėjau jungtinių pasaulio koledžų vertybėmis ir filosofija, – užtikrina ir prisipažįsta daugiau svajojęs apie Honkongą. – Tačiau esu labai patenkintas ir Bosnija ir Hercegovina – labai geras koledžas, graži kalvota šalis.“

Dėl įgyvendinamų vertybių ir filosofijos jungtiniai pasaulio koledžai yra užsitarnavę labai gerą reputaciją, girdi, jie ugdo būsimus pasaulio lyderius. Tikima, kad juos baigus atsiveria net pačių prestižiškiausių universitetų durys.  

Jungtinius pasaulio koledžus baigę abiturientai JAV laukiami išskėstomis rankomis. Koledžų auklėtinių sutiksi ir Harvardo, Jeilio, Oksfordo ar Kembridžo universitetuose.

„Tarptautinis bakalaureatas pripažįstamas tarptautinių universitetų, o tai palengvina galimybę įstoti“, – džiaugiasi Matas, vėliau planuojantis studijuoti Škotijos ar Danijos aukštosiose mokyklose, kur mokslas nemokamas.

Viena svarbi „smulkmena“

Jungtiniuose pasaulio koledžuose žinios ir pažymiai – dar ne viskas. Ne mažiau dėmesio skiriama mokinių pasaulėžiūros formavimui per užklasinę veiklą, bendravimą su mokytojais ir mokiniais, atvykusiais iš įvairiausių pasaulio šalių. 

Koledžuose visas ugdymo procesas pirmiausia orientuotas į asmenybės tobulėjimą, todėl mokiniai įsitraukia į daugybę užklasinių veiklų, dalyvauja socialiniuose projektuose, savanoriauja. Ne paskutinėje vietoje atsiduria ir fizinis aktyvumas, sportas.

A.Koroliovo nuotr./Pedagogas humanistas Vytautas Toleikis
A.Koroliovo nuotr./Pedagogas humanistas Vytautas Toleikis.

M.Kvizikevičiui visa tai tinka ir patinka. Tik yra viena ramybės neduodanti problema – pinigai.

Mokslų ir pragyvenimo išlaidos Matui bus kompensuojamos tik 50 proc. Tai reiškia, kad 14 tūkst. eurų teks dengti savo resursais. Kvizikevičių šeimai tai – didžiulė suma. 

Kadangi M.Kvizikevičiaus šeima nėra pasiturinti, drįstu tarpininkauti, prašydamas finansiškai padėti šiam puikiai pasirodžiusiam moksleiviui.

„Kadangi M.Kvizikevičiaus šeima nėra pasiturinti, drįstu tarpininkauti, prašydamas finansiškai padėti šiam puikiai pasirodžiusiam moksleiviui. Bet kokio dydžio finansinė parama būtų labai reikšminga“, – prašyme paremti Matą sako Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinio komiteto direktorius Vytautas Toleikis.

Vildamasis finansinės paramos M.Kvizikevičius užsiregistravo svetainėje gogetfunding.com. Čia jis išsikėlė tikslą surinkti 4500 EUR.

„Tikiuosi supratimo: viskas, ką paaukosite, man bus labai svarbu“, – užtikrina Matas, mokslus užsienyje padėsiantis nuo rugsėjo 1-osios. Per kelias dienas lietuviui jau paaukota 730 EUR.

Matą galima paremti taip:
VšĮ „Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas“,
AB SEB bankas, LT127044060001507747
arba tiesiogiai:
Matas Kleopas Kvizikevičius
AB „Swedbank“, LT667300010132643264

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos