Andrejaus Nekrasovo ir Olgos Konskajos sukurtas filmas prasideda nuo dviejų režisierių – pagrindinių veikėjų, Olgos ir Andrejaus, kelionės dviejose fronto linijos pusėse, vykstant paskutiniam Rusijos ir Gruzijos karui. Netradicinis ir labai asmeniškas pilnametražis dokumentinis filmas padeda užmegzti emocinį kontaktą su žiūrovais, atskleisdamas žmogaus dramą, o politinės išvados daromos tik vėliau.
Prie jų prieinama natūraliai ir tvirtai, atskleidžiant Rusijos imperialistinius planus per dirbtinius politinius ginčus ir netgi per gruzinų klaidas ir naivumą. Svarbu tai, kad filme nesenai vykęs karas vaizduojamas posovietinės istorijos kontekste, kurios tamsiausios paslaptys taip ir liko neatskleistos tarptautinei publikai, nepaisant begalės Jingtinių Tautų rezoliucijų.
Tuo pačiu metu, kai Miloševičiui buvo suteikta didžiausio pokomunistinio pasaulio blogio reputacija, Rusija rėmė ir vykdė teroro bei etninio Gruzijos valymo kampaniją visose Gruzijos vietovėse, o šio karo žiaurumas ir statistiniai duomenys viršija ir buvusios Jugoslavijos atvejį.
Dokumentinį filmą „Rusų kalbos pamokos“ Kaune pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas ir Kovo 11-osios akto signataras Algirdas Patackas.