Iki 2016 metų „Kauno energija“ įvairiems bankams turėtų grąžinti daugiau kaip 66 mln. litų, o perspektyvos grąžinti skolas yra palyginti niūrios, rašo „Kauno diena“.
„Apie ateitį galvoti sunku, jaučiu baimę dėl vartotojų nemokumo: ekonominė situacija Kaune prasta, daugėja bedarbių, kurie neturi iš ko mokėti už šilumą“, – teigė „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas.
Kauno savivaldybės Ūkio ir energetikos komiteto narys Kęstutis Mikėnas, kuris aštuonerius metus, nuo 2000-ųjų, ėjo „Kauno energijos“ Stebėtojų tarybos nario pareigas, pastebi tendenciją, kad įmonę rengiamasi atiduoti į privačias rankas.
„Tokios netvarkos „Kauno energijoje“ dar nėra buvę nė vienais metais. Ten dabar dirba nekompetentingi žmonės, kurių tikslas – daryti viską, kad būtų nuspręsta bendrovę išnuomoti“, – teigė K.Mikėnas.
Anot jo, įmonės finansiniai rodikliai rodo, kad ji – ties bankroto riba, „Kauno energija“ nepajėgia išsireikalauti skolų iš vartotojų.
„Kauno energijos“ generalinis direktorius R.Bakas teigė, kad investuotojas praverstų, nes įmonė nebeturi galimybių investuoti į vamzdyną, kuris yra pasenęs.
Tuo tarpu Kauno administracijos direktorius Vygantas Gudėnas tikisi, kad „Kauno energijos“ finansinė padėtis pagerės ir įmonės nereikės išnuomoti.
Anot R.Bako galimybių taupyti nebeliko. Nuo praėjusių metų „Kauno energijos“ sąnaudos sumažėjo 2 mln. litų. Atleidus beveik 50 darbuotojų, jų liko 649.
Šiuo metu vartotojai įmonei nėra sumokėję 48 mln. litų, iš kurių nemenką dalį sudaro beviltiškos skolos.