Ši konkreti diena pasirinkta todėl, kad 1463 m. Kazimieras Jogailaitis atnaujino ir praplėtė miesto teises. Seniausios išlikusios Kauno privilegijos originalas saugomas Sankt Peterburgo (Rusija) archyvuose, o jo kopiją galima pamatyti Kauno Rotušėje.
Prisiminimai greitai nugula laiko dulkėmis. Šiandien mes geriau atsimename įspūdingai 1999-aisiais Kauno „Žalgirio“ iškovotą čempiono titulą Eurolygoje, nei tais pačiais metais įvykusias pirmąsias „Kauno miesto dienas“. Gyventojai taip įprato gegužės antroje pusėje švęsti miesto gimtadienį, kad jis tapo natūralia, savaime suprantama masine švente visiems gyventojams.
Nors dažnas Kauno gimtadienio palydovas – lietus, koncertai, mugės, parodos kasmet į miesto centrą bei senamiestį atvilioja apie 200 tūkst. lankytojų. Šiemet dėl lėšų trūkumo „Kauno miesto dienos 2012“ bus švenčiama ne tris (tiesa, prieš pat šventės pradžią nuspręsta į „Kauno dienų“ programą įtraukti ir kelis renginius penktadienį), o dvi dienas, tačiau organizatoriai – Kauno kultūros centras „Tautos namai“ – žada, kad renginių įvairovė ir kokybė niekuo nenusileis vykusiems ankstesniais metais. Pernai miesto šventė sutapo su įspūdingomis tarptautinėmis Hanzos dienomis.
„Šventės viena nuo kitos nelabai skiriasi, kaip ir kiti dideli, masiniai renginiai. Kasmet vyksta tautodailės ir amatų mugė, koncertai, įvairios parodos, renginiai. Svarbiausia, kad „Kauno miesto dienoje“ telpa mieste kuriantys mėgėjiški ir profesionalūs kolektyvai, tautodailininkai, įvairūs būreliai. Daugelis jų ištisus metus ruošiasi savo pasirodymui visuomenei“, – svarstė „Tautos namų“ direktorius Albinas Vilčinskas.
Jis džiaugiasi, kad kai kurie tradiciniai renginiai natūraliai įsiliejo į „Kauno dienas“, pavyzdžiui, festivaliai ,,Pasodinkim ąžuolą“, „Ei, studente, sukis vėju!“, „Padūduokim Kaunui“, „Gatvės muzikos dienos“.
Visos miesto šventės paminėjo svarbias miestui ir visai šaliai datas, įvykius. Pavyzdžiui, 2009 m. – tapimo laikinąja sostine 90-metį, 2010 m. – atkurtos Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį, Miesto dienai kasmet stengtasi sukurti tai, kas turi istorinę išliekamąją vertę: eilėraščių apie Kauną antologija, šventės simbolis Kaunutis, Tauro moneta.
Įdomu, kad vienas „Kauno dienas“ surengė vilniečių bendrovė „Renginių marketingo agentūra“, 2005 m. laimėjusi savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą.