„Tėvai visuomet turėtų bendrauti, žinoti, domėtis savo vaikų veikla ne tik namuose, bet ir viešoje erdvėje, mokykloje, lauke. Vaikams, kurie nebijo papasakoti tėvams, ar net mokytojams apie jiems kylančias problemas, visuomet galima padėti. Bendravimas, švietimas, plačiai skleidžiamos informacijos dalinimasis, padeda kovoti su nusikalstamu pasauliu“, – susitikimo metu sakė Kauno apskrities policijos kapelionas T.Karklys.
Kaip informuojama Kauno apskrities policijos pranešimu spaudai, prokurorai, pareigūnai ir kapelionas susirinkusiems pedagogams pasakojo, kaip galima atpažinti vaiką, kuris patiria smurtą artimoje aplinkoje, kaip elgtis sužinojus, jog vaikas vartoja narkotines medžiagas.
Susitikimo metu pedagogai turėjo daug klausimų atvykusiems svečiams. Vieniems buvo įdomu, ką daryti su vaiku, kuris neturi 16 metų, tačiau daro teisės pažeidimus, kiti domėjosi, ar galima mokyklos teritorijoje vaikams rūkyti, turėti su savimi elektronines cigaretes.
Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus pareigūnė Rasa Petrosevičiūtė pedagogams primena: „Mokyklos teritorijoje ar pačioje mokykloje rūkyti negalima, turėti elektronines cigaretes ar kitus tabako gaminius asmenims iki 18 metų yra draudžiama“.
Visi susirinkę ragino mokytojus kalbėtis su mokiniais apie aplink tykančius pavojus, ne tik realioje, bet ir elektroninėje erdvėje. Apie nusikaltimus, susijusius su elektronine erdve, pedagogus supažindino Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininkas Danas Tamkevičius.
„Nusikalsti linkę asmenys nežiūri į tavo socialinį statusą, į išsilavinimą, nežiūri į nieką. Tokie nusikaltėliai visada bando, mano, jog šį kartą pavyks? Labai svarbu, kad vaikai būti itin atsargūs bendraudami su nepažįstamais asmenimis, neatskleistų jokių asmeninių savo ar šeimos duomenų“, – teigė Kauno policijos kapelionas T.Karklys.
Susitikime dalyvavęs Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius kartu su prokurore Daiva Brudniene ragino pedagogus aktyviai bendrauti su moksleiviais, jog susidūrę su smurto artimoje aplinkoje ar kitokia problema, vaikai nebijotų kalbėti ir paprašyti pagalbos.
Apie bendravimo svarbą su nepilnamečiais kalbėjo ir Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė. Pareigūnė susirinkusius pedagogus taip pat informavo apie kelyje tykančius pavojus ir pabrėžė, jog apie saugų dalyvavimą eisme pasakoti, skatinti sąmoningumą ir atsakingumą, reikia nuo pat mažens: „Prie saugaus eismo keliuose turime prisidėti visi, tiek pareigūnai, tiek mokytojai, tiek kitų profesijų atstovai. Visi mes esame eismo dalyviai, tad privalome būti atidūs kelyje, elgtis atsakingai bei raginti tą patį daryti ir kitus“.