Pradėtas epidemiologinis tyrimas.
Iki gegužės 11-osios iš viso registruoti 23 šios infekcinės ligos atvejai, penki žmonės mirė.
NVSC duomenimis, dviejų žmonių mirties priežastis – legioneliozė, trijų – gretutinės ligos.
Visuomenės sveikatos specialistai ketvirtadienį su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atstovais aptarė, kaip reikėtų tobulinti teisinį reguliavimą bei technines daugiabučių namų šilumos punktų prižiūrėtojų kontrolės priemones, kad būtų užtikrinta geresnė karšto vandens sistemų kontrolė.
Sutarta artimiausiu metu peržiūrėti teisės aktus, nustatančius daugiabučių namų šilumos ūkio prižiūrėtojų kontrolės reikalavimus, ir ieškoti visų įmanomų būdų, kaip pagerinti šį procesą.
Anot NVSC pranešimo, siekiant išvengti nepalankios legioneliozės epidemiologinės situacijos ateityje, numatyta stiprinti ir užtikrinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, aptariant teisinio reguliavimo klausimus ir su Energetikos ministerija.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį teigė, kad legioneliozės protrūkis Kauno mieste ir rajone siejamas su Garliavos vandens siurblinės rezervuarų plovimo darbais.
Savo ruožtu „Kauno vandenys“ tvirtina, kad pasirodžius pirminei informacijai apie susirgimus įmonė savo iniciatyva paėmė vandens mėginius iš Garliavoje esančių vandentiekio tinklų. Įmonė taip pat akcentuoja, kad yra atsakinga už vandens tiekimą „iki įvadinio skaitiklio, už vidaus vamzdyno kokybę bendrovė neatsako“.
Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Maždaug vienas iš dešimties susirgusiųjų šia liga miršta. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos.