Nors laikinojoje sostinėje įsikūrusį teatrą dažniausiai renkasi savanoriai kauniečiai, tačiau S.Butkutė teigė, kad teatro siekis yra stabilios entuziastingų, šokį mylinčių savanorių grupės, galinčios lydėti teatrą kūrybiniame kelyje, subūrimas.
Nors laikinojoje sostinėje įsikūrusį teatrą dažniausiai renkasi savanoriai kauniečiai, tačiau S.Butkutė teigė, kad teatro siekis yra stabilios entuziastingų, šokį mylinčių savanorių grupės, galinčios lydėti teatrą kūrybiniame kelyje, subūrimas.
„Savanoriai teatre gali įgauti tiek teorinių žinių apie šokį, projektų rašymą, renginių vadybą, tiek praktiškai išbandyti save viešųjų ryšių srityje, renginių organizavime, spektaklių dokumentavime, kartu su trupe gastroliuoti po Lietuvos miestus. Tik pernai duris atvėrusi šokio edukacijos erdvė „Aura+” – puiki vieta padėti suorganizuoti renginį ir dalyvauti visuose jo vykdymo etapuose“, – paklausta, kokių žinių ir įgūdžių šokio teatre „Aura“ įgauna savanoriai, pasakojo S.Butkutė.
Ji pridūrė, kad „Aura“ yra atvira ir pačių savanorių kūrybinėms iniciatyvoms, susijusioms su organizavimu, fotografavimu, filmavimu ar rašymu.
Be to, savanoriauti į Kauno šokio teatrą atėjęs jaunuolis gali nurodyti konkrečias veiklos sritis, kuriose jis arba ji pageidauja dirbti.
„Dažnai atsiranda ir spontaniškos užduotys, kurioms atlikti reikia pasitelkti greitį, išradingumą, gerus anglų kalbos įgūdžius. Savanoriams taip pat yra suteikiamos sąlygos kartu su trupe gastroliuoti po Lietuvą, tokiu būdu aplankant įvairius miestus, jų teatrus, festivalius ir šventes“, – apie tai, ko jaunuoliai gali tikėtis iš savanorystės šokio teatre „Aura“, pasakojo įstaigos vadybininkė.
„Savanorystė „Auroje“ dinamiška ir įvairiapusė”, – savanoriavimu Kauno senamiesčio širdyje esančiame teatre su novatorišku ir pozityviu kolektyvu jaunuolius viliojo S.Butkutė.
Šokio teatrą pasirinko dėl tikėjimo šiuolaikinio šokio reikšme
Viena iš „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektu susidomėjusių merginų buvo Indrė Samytė, kurį apie jį sužinojo dar 2014 m. rugsėjį, tačiau kurį laiką ieškojo tinkamiausios savanorystės vietos, kuri galėtų pilnai patenkinti jos lūkesčius.
Menotyras studijas baigusi I.Samytė teigė šokio teatrą „Aura“ kaip vietą savanorystei pasirinkusi dėl kelių priežasčių.
„Viena svarbiausių – mano tikėjimas šiuolaikinio meno reikšme šiuolaikinės visuomenės vystymesi ir nuoširdus noras prisidėti prie jaunatviško, profesionalumu pasižyminčio kolektyvo. Pamačiau galimybę įgyti praktinių žinių iš profesionalų mane dominančioje srityje“, – savo sprendimo priežastis vardijo mergina.
Iš viso teatre jis savanoriavo aštuonis mėnesius, o iš jų keturis pagal „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektą.
I.Samytė tikina į teatrą iki šiol užsukanti pagelbėti didesnių renginių metu.
I.Samytė tikina į teatrą iki šiol užsukanti pagelbėti didesnių renginių metu.
„Įgūdžius įgijau per patirtį ir labai savimi didžiuojuosi išmokusi pripažinti savo ribas ir įgijusi drąsą joms plėsti. Išmokau darbo itin dinamiškame kolektyve, įgalinau savo italų kalbos žinias vertėjaudama šokių pamokose ir versdama tekstus, mokiausi planuoti savo laiką ir atsakingai žiūrėti į gautas užduotis, sugebėjimą išklausyti ir reaguoti“, – paklausta, kokius įgūdžius suteikė buvimas savanore teatre, pasakojo I.Samytė.