„Sporto gatvės aikštė nušvito LED šviesų juostomis. Specialiai šiai erdvei gamintos unikalių formų plytelės vizualiai kuria ąžuolo lapo struktūrą atkartojantį vaizdą. Šis motyvas simbolizuoja tautos vienybę ir stiprybę. Taip pat – rodo ryšį su greta esančiu Ąžuolyno parku“, – pranešė Kauno miesto savivaldybė.
Nors čia dar vyksta paskutiniai darbų potėpiai, bendras vaizdas praeivius jau stebina.
Spalio 16 dieną įvyko šalia esančio Kauno Dariaus ir Girėno stadiono atidarymas, kelios savaitės prieš pirmuosius lankytojus priėmė ir atnaujinta Kauno sporto halė.
O štai rugpjūtį po 1,5 metų trukusios rekonstrukcijos Kaune oficialiai visuomenei atvertas ir pats Ąžuolyno parkas. Didžiausias Europoje miesto teritorijoje esantis ąžuolynas buvo atnaujintas, tačiau išsaugojo ir savitumą.
Parke atnaujinta takų danga, įrengtos poilsio ir laisvalaikio zonos, mažoji architektūra, suformuotas 7 km natūralių ir 3 km asfaltuotų takų tinklas pėstiesiems bei kilometrą besidriekiantis kelias dviračiams, pastatyti du nauji, savaime išsivalantys, automatiniai tualetai, įrengtas modernus apšvietimas.
Dar viena naujovė – pažintinis takas. Vaikštant juo galima sužinoti apie čia esamą augmeniją, gyvūnus bei vabzdžius. Tarp jų – ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą niūriaspalvį auksavabalį.
Ąžuolyne besidriekiančios Sporto gatvės modernus remontas - tik dar viena daili detalė.
Sutvarkius Dainų slėnį ir pastačius lengvosios atletikos maniežą, ši teritorija bus visiškai atnaujinta.
Ąžuolyno parke auga apie 770 ąžuolų, o unikaliausia šio parko vertybė yra 100–300 metų ąžuolai, jų kamieno skersmuo siekia 100–160 centimetrų.
Šis parkas yra vieno rečiausių Lietuvoje ir Europoje vabalo – niūraspalvio auksavabalio – gyvenamoji vieta, jis saugomas ir kaip Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija.
Manoma, kad Ąžuolyno augimvietei gali būti keli tūkstančiai metų. 2005 metais, vykdant gamtinės įvairovės tyrimus, parko teritorijoje užregistruoti 59 rūšių paukščiai, 29 paukščių rūšys įrašytos į Europoje globaliai nykstančių rūšių sąrašus.