Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 02 02 /10:29

Kauno tarybos opozicijai vėl nepavyko pailginti laiko klausimams ir pasisakymams

Kauno miesto savivaldybės taryboje opozicijoje esančiai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai antrą kartą nepavyko pasiekti, kad būtų pailgintas tarybos narių pasisakymams ir klausimams skirtas laikas.
Tarybos posėdyje
Tarybos posėdyje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiuo metu klausimams pateikti tarybos nariams skiriama ne daugiau kaip 30 sekundžių, o kalbėti diskusijoje skiriama minutė. Konservatoriai siūlė, kad klausimams būtų leidžiama skirti vieną minutę, o pasisakymai truktų dvi minutes.

Taip pat siūlyta leisti paklaususiam tarybos nariui papildomai registruotis klausimui, motyvuojant, kad ne visada pavyksta gauti aiškius ir išsamius atsakymus.

Panašų siūlymą konservatoriai yra teikę prieš metus – tuomet jie ragino dėl konkretesnio skirto laiko pailginimo susitarti visiems tarybos nariams.

„Mūsų frakcija siūlo keisti tarybos veiklos reglamentą, kad jos nuostatos neprieštarautų teisės aktams, o laikas, skirtas tarybos narių klausimams, būtų nustatytas vadovaujantis teisingumo ir protingumo kriterijais bei nesudarytų nepagrįstų procedūrinių kliūčių tarybos nario pareigoms atlikti“, – kalbėjo frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Edita Gudišaukienė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Edita Gudišaukienė

Klausimų ir pasisakymų trukmė Kauno taryboje sutrumpinta 2015 metais, kai rinkimus pirmą kartą laimėjo verslininko Visvaldo Matijošaičio vadovaujamas judėjimas „Vieningas Kaunas“. Iki tol pasisakymams buvo skiriamos dvi minutės, o klausimams – minutė.

Konservatoriai akcentuoja, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra priėmęs neskundžiamą sprendimą dėl analogiškos situacijos Druskininkų savivaldybėje ir pripažinęs tokius laiko apribojimus prieštaraujančiais Vietos savivaldos įstatymui.

Antradienį Kauno miesto tarybos posėdžiui pirmininkaujantis vicemeras Andrius Palionis savo ruožtu teigė, kad reglamentas neprieštarauja įstatymams, o vietos savivaldos įstatyme nėra numatyta, kiek ir kaip turi būti užduodami tarybos narių klausimai.

„Nepamirškime, kolegos, kad yra tam frakcijų posėdžiai, komitetų posėdžiai, kur galime iš įvairių pusių uždavinėti klausimus sprendimų rengėjams ir gauti tuos atsakymus iki tarybos posėdžio, o ne kaip kartais tikrai būna, matome, kad net neskaičius sprendimo projekto pradedama klausinėti to paties, kas parašyta sprendimo projekte“, – kalbėjo vicemeras.

Kaip 15min teigė A.Palionis, kartą į mėnesį vykstantis miesto tarybos posėdis tėra finalinė stadija, į kurią dažniausiai frakcijos ateina jau apsisprendusios, kaip balsuos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Palionis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Palionis

„Dar pamename, kuomet prieš 7 ir daugiau metų tarybos posėdžiai vykdavo iki vėlyvo vakaro, o nesibaigiantys klausimai ir diskusijos vykdavo ne komitetuose ar frakcijų posėdžiuose, bet tarybos salėje prieš žurnalistų kameras, dažnai net neįsigilinus į sprendimo projekto turinį.

Kiekviena savivaldybė yra laisva apsispręsti, kiek pakanka trukmės užduoti klausimui ar pasisakymui. Mūsų žiniomis, TS-LKD narys Jurgis Razma yra registravęs įstatymo pataisas, kurios reglamentuotų savivaldybių tarybos posėdžių narių pasisakymo trukmę, todėl praėjusią savaitę Lietuvos savivaldybių asociacijos narės vieningai pasisakė, kad toks įstatymas mažintų savivaldos teises ir jos savarankiškumą“, – 15min paaiškino Kauno mero pavaduotojas.

Jis akcentavo, kad antradienį priimtais reglamento pakeitimais atsižvelgiama į pokyčius teisės aktuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas