Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 10

Kauno teisininkų šeimos šiukšles miške išvertęs atliekų vežėjas dirbo nelegaliai

Aplinkos apsaugos departamentas baigė tyrimą dėl Domeikavos miške kovo pabaigoje aptiktų dviejų sąvartynų. Kaip rašė 15min, dalis atliekų priklausė žinomai Kauno teisininkų šeimai – teisėjui Bronislovui Liatukui ir jo dukrai advokatei Matildai Liatukaitei. Šie apie gamtoje išverstas šiukšles nežinoję. Atsakingu pripažintas pasamdytas vežėjas, kuris pasirodo, veikė nelegaliai.
Liatukų šeimos šiukšlės Domeikavos miške
Liatukų šeimos šiukšlės Domeikavos miške / Skaitytojo nuotr.

Kovo 26 d. 15min aprašė istoriją, kaip vienas Kauno rajono gyventojas Domeikavos miške aptiko du nelegalius šiukšlynus. Tarp šiukšlių jis atrado dokumentų, priklausančių Kauno teisėjui Bronislovui Liatukui ir jo advokatei dukrai Matildai. Pakalbinta žurnalistės pastaroji pripažino prieš pusmetį tvarkiusi savo namus ir pasamdžiusi šiukšlių išvežėją. Šiam, surastam internetinėje erdvėje, ji perdavusi 6 maišus. Kodėl dalis atliekų atsirado miške, ji tikino nežinanti.

Išvežėjas žurnalistei pasiteisino, kad jo mašina buvo toje vietoje užklimpusi, keletas maišų iškrito ir liko. Teigė pamiršęs surinkti, nes buvo labai šalta. Abu – tiek šiukšlių savininkas, tiek jas miške išvertęs išvežėjas, žadėjo nuvykti ir sąvartyną panaikinti.

Kovo 27 d. atliekas miške užfiksavo ir aplinkosaugininkai.

Aplinkos apsaugos departamento viešųjų ryšių specialistė Ieva Krikštopaitytė tuomet paaiškino, kad nustačius atliekų savininkus, kurių atliekos teršia aplinką, poveikio priemonės taikomos tiek vežėjui, tiek atliekų savininkui, nes šis yra atsakingas, kad jo susidariusios atliekos būtų sutvarkytos tinkamai.

Šiandien jau aiškūs aplinkosaugininkų atlikto tyrimo dėl Domeikavoje išmestų atliekų rezultatai.

Pareigūnams pavyko susisiekti su teisininkų atliekas išvežusiu vežėju, kuris buvo iškviestas į Kauno aplinkos apsaugos inspekciją. Aplinkosaugininkams šis asmuo nurodė, kad atliekas rinko iš įvairių asmenų.

Už atliekų surinkimą ir vežimą neturint teisės užsiimti tokia veikla jam buvo skirta 150 eurų bauda. Vežėjas taip pat nurodė, kad šiuo metu veiklos nevykdo ir nebevykdys.

Kaip patikino I.Krikštopaitytė, atliekų toje vietoje nebėra – jos atiduotos atliekų tvarkytojams. Aplinkosaugininkų turimais duomenimis, jas sutvarkė vežėjas.

Netoli buvo aptiktas ir dar vienas sąvartynas, kuriame mėtėsi automobilių dalys, tepalai, cheminės medžiagos. Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad žemės sklypas, kuriame supiltos šios atliekos, priklauso fiziniam asmeniui. Atliekų savininko nustatyti nepavyko, todėl žemės sklypo savininkui išsiųstas raštas, kuriame geranoriškai prašoma susitvarkyti atliekas iki gegužės 1 d.

Jeigu į šį prašymą žemės sklypo savininkas nereaguotų, anot I.Krikštopaitytės, būtų rašomas privalomasis nurodymas sutvarkyti išpiltas atliekas.

Aplinkos apsaugos departamento atstovė patarė, prieš užsisakant šiukšlių išvežimo paslaugą, visuomet patikrinti atliekų vežėjus Atliekų tvarkytojų valstybės registre, kuris yra prieinamas visiems (Atliekų tvarkytojų valstybės registras – aut. past.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų