Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 09 13

Kauno valdančiojoje koalicijoje – štilis iki Seimo rinkimų?

„Kauno energijos“ (KE) valdybos sprendimas leisti Rusijos koncernui „Gazrpom“ parduoti valdomas Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) akcijas sukėlė nemenką šurmulį Kauno politiniame gyvenime.
Kauno savivaldybė
Kauno savivaldybė / BFL/Vytenis Jurevičius

Valdančiojoje koalicijoje daugumą turintys konservatoriai garsiai prabilo apie KE valdybos ir stebėtojų tarybos viešojo intereso nepaisymą, savivaldybės tarybos ignoravimą. Tokiai nuomonei pritarė ne visi koalicijos partneriai, todėl atsiradusiais prieštaravimais tarp partnerių suskubo bandyti pasinaudoti opozicinės partijos, ypač – „Vieningo Kauno“ frakcija.

Kalbėta, kad ketvirtadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje galėjo pasikeisti valdančiosios koalicijos sudėtis. Tačiau pasikeitimų neįvyko, o politikai daugiausia laiko praleido diskutuodami apie tai, kokiose miesto vietose reikėtų uždrausti rūkyti.

Vis tik nei valdantieji, nei opozicija neslepia, kad yra nuolat diskutuojama apie galimus koalicijos sudėties pasikeitimus ar net naujos formavimą. Šią savaitę, antradienį iki vakaro susidariusią situaciją aptarinėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kauno konservatorių sueiga.

„Kauno energijos“ ir KTE klausimas iššaukė priešpriešą ir nesutarimus koalicijoje. Bandome aiškintis kodėl jie atsirado. Sueigoje įvertinome situaciją ir nusprendėme nepriimti jokių sprendimų dėl koalicijos. Nusprendėme luktelėti. Bet kokie pasikeitimai gali sąlygoti nestabilumą, kuris trukdytų normaliam darbui“, – 15min.lt sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Mažiau žodžius į vatą vyniojo frakcijos „Vieningas Kaunas“ seniūnas Povilas Mačiulis. Jo teigimu, frakcija laikosi pozicijos formuoti naują valdančiąją koaliciją.

„Jei tik konservatoriai pakviestų, mes sutiktume formuoti naują koaliciją ar jungtis prie esamos. Tačiau matome, kad konservatorius tenkina buvimas koalicijoje su pilkaisiais kardinolais, kurie priima sprendimus nepasitarę su koalicijos partneriais. Paskutinieji mero žingsniai rodo, kad jam gerai kai koaliciją apėmęs štilis“, – kalbėjo P.Mačiulis.

Nei jis, nei A.Kupčinskas nepaneigė, kad po ketvirtadienio tarybos posėdžio mieste greičiausia įsivyraus politinis štilis iki spalio 14 d. vyksiančių Seimo rinkimų, nes visi norės pasižiūrėti kaip pasikeis politinė situacija šalyje. „Žinoma, dar vyks tarybos posėdis spalio pradžioje“, – šiokią tokią viltį turi P.Mačiulis.

Jo teigimu, „Vieningas Kaunas“ į miesto valdžią nori ateiti siekdamas nepavėluotai gauti informaciją apie aktualiausius miesto įvykius: „Pavyzdžiui, apie Kauno bigbendo vadovą sužinojome tik šiandien (STT pradėjo tyrimą, – red. past.), nežinome ir dėl kitų dalykų“.

Kiti opozicijos atstovai svarsto, kad konservatoriai specialiai suteikė „Vieningam Kaunui“ vilčių patekti į valdančiąją koaliciją, siekdami užsitikrinti jų palaikymą KTE pardavimo istorijoje.

Apie metus dirbančią Kauno tarybos valdančiąją koaliciją sudaro penkios partinės frakcijos: TS-LKD, „Jaunosios Lietuvos“, Lietuvos liberalų ir centro sąjungos, Lietuvos socialdemokratų ir partijos Tvarkos ir teisingumas.

Opoziciją sudaro Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos, Jungtinės socialdemokratų ir nepartinių, „Dirbame Kaunui“, „Vieningo Kauno“ frakcijos ir du frakcijos nepriklausantys tarybos nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos