„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 09 15

Kauno valdžia didina kainas už vaikų būrelius, opozicija pasigenda argumentų

Kauno savivaldybės taryba antradienį tarybos posėdyje nusprendė padidinti įkainius už vaikų ugdymą sporto, meno ir kitų edukacinių veiklų būreliuose. Nuo sausio 1 d. jie didės nuo 10 iki 20 eurų. Sporto mokyklose bus taikomas fiksuotas mėnesinis mokestis – 20 eurų. Opozicija šiam sprendimui nepritarė, – rašoma Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pranešime spaudai.
Vaikų sportiniai užsiėmimai
Vaikų sportiniai užsiėmimai / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Opozicinės TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje nariai pasigedo svarių argumentų dėl įkainių už vaikų būrelius didinimo ir paslaugų kokybės gerinimo, todėl siūlomiems sprendimams nepritarė.

„Medikai signalizuoja, kad remiantis mokslinių tyrimų rezultatais drastiškai blogėja vaikų ir jaunimo psichikos ir fizinės sveikatos būklė, kuriai didžiulę neigiamą įtaką padarė karantino metu žymiai išaugęs technologijų naudojimas. Todėl svarbu sudaryti palankias sąlygas vaikams ir jaunimui dalyvauti meno, edukacinių ir sporto būrelių veikloje. Savivaldybė turėtų skirti pakankamai lėšų iš savivaldybės biudžeto ir nedidinti šios naštos tėvams.

Nesilyginti su Vilniumi ar Klaipėda dėl įkainių dydžio, o parodyti, kad Kaunas palankus vaikams bei jaunimui, o jų ugdymas ir sveikata žymiai svarbesnė negu nuolatinis gatvių asfaltavimas“, – pranešime spaudai pažymėjo TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Pasak jos, valdantieji net nepaaiškino, koks tikslas didinti įkainius ir kaip juos padidinus pagerės ugdymo kokybė, todėl tikėtina, kad už tos pačios kokybės paslaugas tėvai bus priversti mokėti brangiau.

Įkainių didinimas nukreiptas tik į savivaldybės biudžeto pajamų didinimą. Vien iš sporto mokyklų teikiamų paslaugų papildomai planuojama surinkti 400 tūkst. eurų, tačiau kaip jie bus panaudoti – lieka neaišku.

„Keistai skamba savivaldybės atstovų naudojamas argumentas, kad būrelių kainas reikia didinti siekiant jas suvienodinti tarp skirtingų jų rūšių. Kyla natūralus klausimas, kodėl savivaldybės atstovai nesiūlo šių kainų suvienodinti jas mažindami“, – stebėjosi TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narė Jurgita Kupčinskienė.

Kaip anksčiau skelbta Kauno miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai, popamokinių veiklų ir užsiėmimų įkainiai Kauno mieste paskutinį kartą peržiūrėti bemaž prieš dešimtmetį, kuomet šalyje dar buvo atsiskaitoma litais.

Muzikos, šokio, dailės užsiėmimai, kitos edukacinės veiklos ir įvairūs sporto būreliai miesto įstaigose kauniečiams šiuo metu atsieina nuo 4 iki 20 eurų per mėnesį, o tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžaloms visos paslaugos – pilnai kompensuojamos.

Bendras vieno vaiko išlaikymas neformaliojo ugdymo įstaigoje ar sporto mokykloje gali kainuoti nuo 44 iki 211 eurų per mėnesį, o vidurkis siekia apie 120 Eur. Didžiausi kaštai – individualioms pamokoms (dainavimas ir pan.) bei žiemos sporto šakoms. Miestas kasmet vien išlaikymui skiria beveik 17 mln. eurų.

Per tą laiką neva ne kartą kilo pedagogų bei kitų darbuotojų atlyginimai, brango įstaigų išlaikymo kaštai, todėl artimiausiame Kauno miesto tarybos posėdyje ir buvo numatyta svarstyti klausimą dėl įkainių padidinimo bei suvienodinimo.

Surinktas lėšas miestas, kaip teigta pranešime spaudai, investuotų į tolesnį neformaliojo ugdymo kokybės ir reikiamos infrastruktūros gerinimą.

Visų neformaliojo švietimo ir sporto mokyklų vadovai pritarė sprendimui nuo kitų metų pradžios startuoti su pokyčiais.

Išanalizavus dabartinę situaciją, kaip teigta Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai, pasiūlyta menų ir kitų švietimo būrelių įkainius kilstelėti iki 10–20 eurų. Kauno miesto sporto mokykloms būtų taikomas fiksuotas mėnesinis mokestis – 20 eurų per mėnesį, tačiau jį numatoma didinti palaipsniui: pirmuoju etapu, nuo kitų metų sausio 1 d. – iki 15 eurų, o nuo 2022-ųjų rugsėjo – 20 eurų.

Išimtį numatoma daryti Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniams. Čia mėnesiniai sporto būrelių įkainiai po naujųjų pasiektų 10 eurų, o nuo kito rugsėjo – 15 Eur, mat šios mokyklos modernizavimo projekto įgyvendinimas dar laukia ateityje.

Po atnaujinimo „Gajos“ auklėtiniams taikomi įkainiai būtų suvienodinti su kitų sporto mokyklų.

Didesnį pokytį pajustų kauniečiai, lankantys suaugusiųjų programas meno mokyklose ar centruose. Kauno A.Martinaičio dailės mokykloje, naujojoje M.Petrausko scenos menų mokyklose bei Tautinės kultūros centre numatyti įkainiai siektų 25 eurus per mėnesį.

„Palyginome Kauno ir kitų didžiųjų šalies miestų neformalaus ugdymo bei privačių tiekėjų kainynus ir matome išties ryškų atotrūkį, nors dažnu atveju turime geresnę infrastruktūrą, vykdome tarpdisciplinines programas, samdome ir į ugdymo procesą traukiame įvairių sričių profesionalus. Todėl būrelių įkainių perskaičiavimas yra būtinas, bet jis nebus drastiškas. Kokybiškas vaiko ugdymas tėveliams ir toliau kainuos mažiau, nei vienas šeimynos apsilankymas kino teatre“, – anksčiau sprendimą aiškino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, atitinkamai patiria didesnes išlaidas. Atsižvelgiant į tai, kiekvieno vaiko būreliui numatyta 50 proc. kompensacija nuo nustatyto įkainio. Tuo metu finansinių sunkumų patiriančios ar socialiai jautresnėms grupėms priskiriamos šeimos ir toliau savo atžalas į neformaliojo ugdymo veiklas leis nemokamai nepriklausomai nuo auginamų vaikų skaičiaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“