2010 03 07

Kaziuko mugę sostinės valdžia norėtų įrašyti į UNESCO paveldo sąrašą

Sekmadienio popietę Vilniuje baigiasi tris dienas trukusi Kaziuko mugė. Pasak sostinės vicemero Gintauto Babravičiaus, jai pasibaigus bus svarstoma galimybė kreiptis į UNESCO dėl Kaziuko mugės įtraukimo į nematerialaus pasaulio paveldo objektų sąrašą.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mums didinant autentikos nuošimtį šitame šurmulyje, kilo mintis, kad tai galėtų būti UNESCO nematerialaus paveldo objektu ir įtrauktas į sąrašą, nes šio renginio istorija prasideda 1604 metais“, – BNS sakė vicemeras.

Jis pabrėžė, kad kol kas tai tik idėja, kuri pradedama svarstyti.
„Bet tai yra tik idėja, tik pradėta svarstyti, dėl to jokių kitų nei prielaidų, nei informacijos nėra. (...) Kada pabaigsime šitą Kaziuką, pasižiūrėsime kartu su mokslininkais, kartu su vadybininkais ir kitais specialistais, ir situaciją patyrinėsime, kriterijus, ir tada nuspręsime, ar yra pagrindas judėti“, – kalbėjo G.Babravičius.

Tuo metu Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Dirmaitė tokią idėją vertina atsargiai.
 
„Šiuo atveju dėl Kaziuko mugės aš kol kas skeptiškai žiūriu, bet gal galima rasti kažkokį kampą, kaip bus pateikta, kokia bus koncepcija“, – BNS sakė A.Dirmaitė.
Pasak jos, objekto įtraukimo į nematerialiojo pasaulio paveldo objektų sąrašą procedūra trunka mažiausiai dvejus metus.Šiuo atveju dėl Kaziuko mugės aš kol kas skeptiškai žiūriu, bet gal galima rasti kažkokį kampą, kaip bus pateikta, kokia bus koncepcija. 
„Vertina nepriklausomi ekspertai, jie atvažiuoja, tikrina tai, kas parašyta, susitinka su žmonėmis. Nes tai turi būti gyva tradicija, ne tai, kad kažkur tik koncerte“, – kalbėjo A.Dirmaitė.
G.Babravičiaus teigimu, šiemet Kaziuko mugė buvo kaip niekada gausi. Joje dalyvavo apie 1,2 tūkst. prekybininkų, arba 200 daugiau su pernai. Apie 5 proc. jų sudarė užsieniečiai – Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vengrijos, Suomijos, Didžiosios Britanijos bei Baltarusijos piliečiai.
Jauniausia Kaziuko mugės dalyvė buvo trylikametė, vyriausioji – 84 metų.
 
Be to, mugė pirmą kartą užėmė tokią didelę miesto teritoriją. Ji šurmuliavo visame Gedimino prospekte, taip pat Šventaragio, B.Radvilaitės, Maironio, Pilies ir Didžiojoje gatvėse bei Rotušės aikštėje.

Savivaldybės pajamos iš mugės viršijo 100 tūkst. litų.
„100 tūkst. jau yra, o išlaidos kultūrinei daliai buvo 80 tūkst. Tai galima teigti, kad renginys pats atsiperka“, – BNS teigė G.Babravičius.
2008 metais miesto pajamos iš Kaziuko mugės buvo mažesnės nei 35 tūkst. litų, pernai – 80 tūkst. litų.
 
Šiais metais pirmą kartą per mugę surengtos regiono dienos. Ištraukus burtus pradėta nuo Dzūkų dienų. Kitąmet traukiant burtus paaiškės, kuris iš likusių Lietuvos regionų bus reprezentuojamas 2011–aisiais.

Kaziuko mugė Vilniuje švenčiama nuo 1604–ųjų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs