2022 11 08

KD pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl A.Kandroto-Celofano transliacijų iš įkalinimo įstaigos

Kalėjimų departamentas (KD) pradėjo tarnybinį patikrinimą aiškinantis aplinkybes dėl Antano Kandroto vaizdo transliacijų iš įkalinimo įstaigos – departamento teigimu, jos vyko teisėtai pasinaudojus vaizdo pasimatymo galimybe.
Antanas Kandrotas
Antanas Kandrotas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Visuomenėje Celofano pravarde žinomas A.Kandrotas, vienas žinomiausių protestuotojų prieš koronaviruso pandemijos valdymą, šiuo metu už finansinius nusikaltimus atlieka dviejų metų laisvės atėmimo bausmę, lapkričio pradžioje jis nuteistas ir už šmeižtą.

Pirmadienį viename „Youtube“ kanale pasirodė daugiau nei valandos trukmės transliacija, kurioje vyras pasisako apie pernai prie Seimo kilusias riaušes, kaltina tarnybas provokacijomis, kvestionuoja Ministrų kabineto darbą.

„Įrašas, kur A.Kandroto pasisakymai yra viešai pasklidęs, yra padarytas trumpojo vaizdo pasimatymo metu. Tokie pasimatymai yra numatyti Bausmių vykdymo kodekse“, – BNS antradienį sakė Kalėjimų departamento atstovė spaudai Irmina Frolova-Milašienė.

Pasak jos, įstatymai numato galimybę su nuteistaisiais susitikti ne tik jų šeimos nariams, bet ir kitiems asmenims, turintiems ryšių, pavyzdžiui, draugams. Tokie susitikimai, KD atstovės teigimu, yra kontroliuojami pareigūnų.

„Dėl konkretaus A.Kandroto pokalbio pradėtas tarnybinis patikrinimas Kalėjimų departamento direktoriaus nurodymu, siekiama išsiaiškinti aplinkybes. Nuteistasis tokio pasimatymo metu nuteistasis yra prižiūrimas, kontroliuojamas, bet į pokalbio turinį nesikišama“, – sakė I.Frolova-Milašienė.

KD taip pat teigia negalintis atskleisti, kur nuteistasis atlieka laisvės atėmimo bausmę dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Tačiau įraše įvardijama, kad A.Kandrotas kali Marijampolės pataisos namuose.

I.Frolova-Milaišienė sakė galinti tik patvirtinti, kad dėl naujų ikiteisminių tyrimų jis „nuolat vežiojamas per dvi įstaigas“.

Teisingumo ministerija šiuo metu su institucijomis derina Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus, kuriais prevencijos sumetimais įkalinimo įstaigos vadovams, teismui siūloma leisti laikinai apriboti nuteistųjų ryšius su išoriniu pasauliu.

Pagal pateiktus siūlymus, iki trijų mėnesių galėtų būti tikrinami nuteistojo siunčiami ir gaunami laiškai, stabdomas arba apribojamas jų išsiuntimas ir gavimas, pasimatymų suteikimas, nuteistojo skambinimas, trumpalaikės išvykos iš bausmės atlikimo vietos, bausmės atlikimo vietoje ribojami jo kontaktai su kitais nuteistaisiais, stabdomas arba ribojamas daiktų perdavimas nuteistiesiems.

Klausimų dėl galimo nuteistųjų piktnaudžiavimo savo teisėmis skleidžiant dezinformaciją ar kurstant neapykantą kilo ir po atvejų, kai socialiniuose tinkluose buvo įkelti už šnipinėjimą Rusijai nuteisto ir taip pat laisvės atėmimo bausmę atliekančio Algirdo Paleckio telefoninių skambučių įrašai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai