Jei muziejus būtų atitekęs stačiatikių bažnyčiai, Lietuvos politikai žadėjo kreiptis į Europos Sąjungą ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizaciją (UNESCO).
„Laiške Rusijos Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas rašo, kad jie džiaugiasi pranešdami, jos šis objektas buvo išbrauktas iš objektų sąrašo. Bet tai, kad mums rašo ne vien šalia esančio Karaliaučiaus valdžia, o Maskva ir sako tai pakankamai pozityvia dvasia, rodo, kad, aš tikiuosi, visiems laikams, o ne laikinai K.Donelaičio palikimo esmė nebus iškraipyta“, – LTV Naujienų tarnybai teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris.
„Laiškas yra galutinis. Reikia tikėtis, kad niekam nekils minčių vėliau keisti šio laiško turinio“, – pridūrė E.Zingeris.
K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo atidarytas 1979 metais atstatytoje liuteronų bažnyčioje. Bažnyčioje įrengta kripta, kurioje 1979 metais buvo perlaidoti poeto palaikai.
1998 metų pavasarį K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo išbrauktas iš Rusijos svarbių kultūros paminklų sąrašo ir perduotas globoti Kaliningrado srities institucijoms.
Spalio 28 dieną Kaliningrado srities Dūma nutarė bažnyčiai perduoti 15 kultūros objektų. Perduodamų objektų sąraše buvo atsidūręs ir K.Donelaičio memorialinis muziejus.