Už tai, kad A.Kašėta turi netekti posto, balsavo 89 parlamentarai, prieš buvo vienintelis Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, 6 parlamentarai susilaikė.
Pristatydama A.Kašėtos atleidimo klausimą Seimo pirmininkė Irena Degutienė sakė labai apgailestaujanti, kad jai tenka tai daryti.
„A.Kašėta, tiek, kiek kartu dirbome, pareigingai ir atsakingai vykdė Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas. Žmogus tikrai moralus, pavyzdingas, stropus, atsakingas ir apgailestauju, kad įvyko taip, kaip įvyko“, – sakė I.Degutienė.
Pasak jos, nepaisant nedrausmingo vairavimo, A.Kašėta yra pavyzdys visiems Seimo kelių ereliams, nepageidaujantiems prisiimti politinės atsakomybės už savo veiksmus.
„Aš manau, kad tai yra pavyzdys visiems kitiems mūsų Seimo kelių ereliams. Tai žmogus, kuris tvirtai gali prisiimti asmeninę ir politinę, ir moralinę atsakomybę ir iš karto, nelaukiant, kol bus informacija, (...) pasakyti, kad neleistinu greičiu važiavau“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.
„Algi, dar kartą tau ačiū. Ačiū, kad tu pakeli politinės atsakomybės ir moralės kartelę Seimo nariams tikrai ženkliai aukščiau negu iki šiol kai kurie Seimo nariai tą kartelę yra numetę giliai į duobę“, – dėkojo I.Degutienė.
Seimo narys Antanas Nedzinskas po šio Seimo pirmininkės pasisakymo klausė, kokį nusižengimą jam reikėtų padaryti, kad sulauktų tokio I.Degutienės pagyrimo.
„Niekaip negaliu surasti atsakymo sau. Nesu nei Seimo pirmininkės, nei komiteto, nei frakcijos, nei komisijos pavaduotojas. Mano automobilis net neskrieja 170 km/val. greičiu, tai kokį man nusižengimą padaryti, kad kaip ir A.Kašėtą, taip ir mane pati Seimo pirmininkė galėtų viešai pagirti, kad esu atsakingas ir moralus politikas?“ – ironizavo A.Nedzinskas.
Konservatorius Kęstutis Masiulis tikino, kad atleidžiant A.Kašėtą Seime gali būti įvedami dvigubi standartai.
„Ar nebus taip, kad mes Seime tuo patvirtinsime, kad Seime yra du moralės standartai? Vienas, kurį parodome E.Lementausko ar A.Sacharuko atveju, kur labai žemai nuleista kartelė, ir kitas, kai kartelė bus labai aukštai iškelta“, – svarstė K.Masiulis.
Kokį man nusižengimą padaryti, kad kaip ir A.Kašėtą, taip ir mane pati Seimo pirmininkė galėtų viešai pagirti? – klausė A.Nedzinskas. A.Kašėta atsistatydinimo pareiškimą parlamento vadovei Irenai Degutienei įteikė antradienį ryte.
A.Kašėta iš pareigų traukiasi, nes šeštadienį, birželio 11 dieną, Trakų rajone, kelyje Vilnius–Varėna buvo sustabdytas policijos smarkiai viršijęs greitį. Politikas važiavo 170 kilometrų per valandą greičiu kelyje, kur leistinas greitis – 90 km/val.
Jis pripažino, kad prieš pusmetį kartą jau buvo baustas už viršytą greitį. Tiesa, tąkart parlamentaras sako jį viršijęs ne taip stipriai.
Atsižvelgdama į 80 km/val. viršytą leistiną greitį, teisėsauga prašys Seimo panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę. A.Kašėta tikisi, kad Seimas sutiks, jog jis būtų patrauktas administracinėn atsakomybėn.
Pagal įstatymus, nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą užtraukia baudą vairuotojams nuo 1 tūkst. iki 1, 5 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams.
A.Kašėta Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas ėjo nuo 2008 lapkričio.
Dabartinė Seimo pirmininkė Irena Degutienė iš viso turi penkis pavaduotojus.