Šia pavojinga liga susirgo 13 Kelmės rajono, du Raseinių ir vienas Alytaus rajono gyventojas, iš jų 13 suaugusiųjų ir trys vaikai.
Židinio epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad visi ligoniai prieš 3-4 savaites valgė namuose pagamintos rūkytos šernienos dešros. Dešromis vaišinosi ne tik šeimos nariai, bet ir giminaičiai, kaimynai. Iš viso šernienos dešras valgė 18 asmenų.
Kelmės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai iš židinio paėmė mėsos mėginius. Jie buvo išsiųsti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Šiaulių teritorinį skyrių, rūkytose šernienos dešrose rasta trichinelių lervų.
Apibendrintų epidemiologinio tyrimo rezultatų duomenimis, susirgimai išplito per pagamintas šernienos dešras, kurias šių metų vasario 25 – kovo 18 dienomis laikotarpiu vartojo šeimos nariai, giminaičiai, draugai, kaimynai.
Šerniena, iš kurios buvo gaminamos dešros, dėl trichineliozės nebuvo ištirta.
Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga, kurią sukelia apvaliųjų kirmėlių trichinella lervos. Žmonės šiais parazitais užsikrečia vartodami užsikrėtusių naminių ir laukinių gyvūnų mėsą. Mėsoje tūnančias trichinas sunku sunaikinti – jos puikiai ištveria aukštą temperatūrą, sūdymą, marinavimą, rūkymą ir šaldymą. Trichinas geriausia naikinti sudeginant mėsą.