Pasak jo, KT sprendimas turėtų būti įgyvendinamas, kartu svarstant klausimą dėl savivaldybių mažinimo.
„Tie procentai turėtų būti koreguojami, atsižvelgiant į savivaldybių skaičių. Kai tiek daug turime savivaldybių, kai tiek daug lėšų reikia jų išlaikymui, negalime padidinti Vilniaus dalies, nes kitaip sumažės pajamos kitoms savivaldybėms – yra 60 merų, 120 vicemerų, kiek departamentų – didžiausia biurokratijos armija “, – BNS sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys K.Glaveckas.
Jo manymu, Lietuvoje savivaldybių galėtų būti 2-3 kartus mažiau negu yra dabar: „Gali likti kad ir 30 savivaldybių“.Parlamentaras, pavyzdžiui, abejoja, ar reikalinga Neringos savivaldybė, kurioje tėra apie 5 tūkst. gyventojų.
Komentuodamas KT sprendimą dėl Vilniaus, K.Glaveckas teigė, kad Vilniui skiriama GPM dalis „neatspindi sostinės būtinų išlaidų“.
„Esantys 48 proc. turėtų būti koreguojami... Kad ir iki 55 proc. – tai pakankamai protinga riba – tai būtų apie 20 mln. eurų daugiau pajamų“, – teigė parlamentaras.
Vilniaus taryba prašo miestui tenkančią GPM dalį didinti iki 60 proc. Pagal įstatymą Kaunui dabar tenka 94 proc., Klaipėdai – 86 proc., kitoms savivaldybėms – 100 proc. jų teritorijose surenkamo GPM.