Komisijos nariai praneša, jog L.Kernagio prašo leisti susipažinti su duomenimis, kurie pagrįstų spaudos konferencijoje išsakytus kaltinimus, esą K.Jucevičius atsakingas dėl FNTT galimai dingusių 100 tarnybos slaptų dokumentų. Pats K.Jucevičius tai vadina neteisingomis interpretacijomis ir aiškina, jog šiuo atveju dokumentai nebuvo dingę, nesutapo tik dokumentų atžymos registre.
„Komisijos nariai, kurie norės, su informacija galės susipažinti drąsiai, jei reikės, ir (kaltinimus patvirtinančius – red.) liudininkus galiu atsivest“, – BNS sakė L.Kernagis
„Komisijos pirmininko prašome mus supažindinti su ta kompromituojančia informacija, apie kurią jis viešai kalbėjo visos Antikorupcijos komisijos vardu, nors, pasirodo, tikrai ne visi nariai buvo informuoti. Taip pat norėtume sužinoti, dėl kokių priežasčių ir kas tokį sprendimą be mūsų žinios priėmė“, – rašoma parlamentarų pranešime.
Taip pat jie tvirtina, jog jei paaiškės, kad L.Kernagis kalbėjo visų komisijos narių vardu, jų neinformavęs, dėl jo veiksmų kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.
Antikorupcijos pirmininkas L.Kernagis sako, jog kol kas jokio kreipimosi nėra gavęs, bet komisijos nariams abejones FNTT vadovu keliančią medžiagą pateiks.
„Komisijos nariai, kurie norės, su informacija galės susipažinti drąsiai, jei reikės, ir (kaltinimus patvirtinančius – red.) liudininkus galiu atsivest“, – BNS sakė L.Kernagis, tačiau kitiems asmenims, ne komisijos nariams, sakė turimos medžiagos neprivalantis pateikti.
Antikorupcijos komisijos nariai šią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, kad K.Jucevičiui FNTT būnant atsakingu už slaptų dokumentų administravimą galaimi dingo per šimtas slaptų dokumentų. Komisija teigė, jog dėl to tarnyboje pradėtas vidinis tyrimas, K.Jucevičiui esą buvo panaikintas priėjimas prie FNTT vidaus duomenų bazės. Pats K. Jucevičius kaltinimus neigia.
Taip pat komisijos nariai paskelbė, kad K.Jucevičius pats pasirašė raštą dėl savo tinkamumo užimti FNTT vadovo pareigas, tą pripažino ir pats K.Jucevičius. Jis sakė raštą pasirašęs, nes daugiau nebuvo kam – jam nuo pirmadienio buvo pavesta vadovauti FNTT, o pavaduotojo, galinčio pasirašyti dokumentą, nėra. Seimo Antikorupcijos komisija dėl to kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), pastaroji kitą savaitę spręs, ar priimti skundą nagrinėti.
K. Jucevičius praėjusį penktadienį laimėjo Vidaus reikalų ministerijos skelbtą konkursą į FNTT direktoriaus pareigas, kuriame buvo vienintelis kandidatas. Vidaus reikalų sistemoje K. Jucevičius dirba nuo 1989 metų, nuo 2003 metų – FNTT, o iki paskiriant įstaigos direktoriumi jis vadovavo FNTT Operatyvinės veiklos skyriui.
K.Jucevičius FNTT vadovo poste pakeitė Vitalijų Gailių, kurį prieš premjero Andriaus Kubiliaus valią iš pareigų vasario 15 dieną atleido vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, vėliau dėl šio sprendimo konservatorių reikalavimu atsistatydinęs.
V.Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“. Valdantieji konservatoriai atleidimą sukritikavo, teigdami, kad V.Gailius pareigų neteko tik dėl to, kad atsisakė vykdyti nurodymą atleisti savo pavaduotoją.
Ministrų kabinetas praėjusią savaitę per pasitarimą rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai stabdyti konkursą į FNTT direktoriaus postą, tačiau R.Palaitis tokiam reikalavimui nepakluso ir ketvirtadienį paskyrė konkursą laimėjusį K.Jucevičių įstaigos vadovu.
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė V.Gailiaus prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti konkursą. Aukštesnės instancijos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė V.Gailiaus skundą dėl konkurso stabdymo, tačiau jį nagrinės tik balandžio 3 dieną.