Centras siekia išnuomoti nuo 30 iki 50 kvadratinių metrų ploto butus – po vieną Vilniuje ir Klaipėdoje, du – Kaune. Jie būtų skirti 2–3 asmenų šeimoms.
Dėl tų, kurie yra iš Graikijos, nuo tos dienos, kai jie atskris į Lietuvą, mes priimsime sprendimą per savaitę. Yra patikrinimai padaryti, neturime apie juos neigiamos informacijos.
„Tai yra tik planai, planuojame pilotiniam projektui nuomoti (butus – BNS) savivaldybių teritorijose. Partneriai mūsų prižiūrėtų – „Caritas“ ir Raudonasis Kryžius. Kol kas planuojami keturi, kaip pasiseks, matysime, planuojame birželio mėnesį“, – BNS sakė Pabėgėlių priėmimo centro direktorius Robertas Mikulėnas.
Migracijos departamento direktorė teigė, kad keturios šeimos į Lietuvą iš stovyklų Graikijoje turėtų atvykti birželio pirmoje pusėje.
„Dėl tų, kurie yra iš Graikijos, nuo tos dienos, kai jie atskris į Lietuvą, mes priimsime sprendimą per savaitę. Yra patikrinimai padaryti, neturime apie juos neigiamos informacijos“, – BNS sakė Evelina Gudzinskaitė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Migracijos departamentas ir kitos tarnybos šiuo metu siekia įgyvendinti pilotinį projektą – perkelti kelias šeimas iš pabėgėlių stovyklų tiesiai į šalies savivaldybes. Tam iki dviejų savaičių trumpinami terminai, per kuriuos išduodami leidimai gyventi Lietuvoje. Iš pradžių svarstyta pabėgėlius apgyvendinti visuose šalies didmiesčiuose, tačiau dalies miestų vadovai tokiomis galimybėmis suabejojo.
Lietuva iki šių metų rugsėjo įsipareigojo perkelti 1105 pabėgėlius. Iki šiol į Lietuvą perkelta 300 sirų, irakiečių, eritrėjiečių, didžioji dali dalis jų atvyko iš stovyklų Graikijoje. Lietuvoje integravosi kol kas tik keliolika asmenų, likę išvyko į užsienį.