Vienas Beržų komplekso savininkų buvęs premjeras Adolfas Šleževičius, kalbėdamas su „Lietuvos rytu”, abejojo, ar paaiškės tikrosios maro priežastys.
Kiti bendrovės akcininkai įtaria, kad prie užkrato kažkas prisidėjo – Beržų kompleksas sėkmingai eksportavo gyvas kiaules į Rusiją. Tai, kad kiaulių maras buvo sukeltas tyčia, neatmeta ir Maisto ir veterinarijos tarnyba. Todėl buvo nutarta kreiptis į Generalinę prokuratūrą.
Pirmosios krito paršavedės
Pirmųjų maro požymių fermose pasirodė dar prieš dvi savaites – kai kurios kiaulės staiga liovėsi ėsti. „Buvo įtarta, kad kai kurios kiaulės tiesiog apsinuodijo.Tačiau kai jos masiškai pradėjo kristi, buvo paimti mėginiai. Ištyrus paaiškėjo, kad tai klasikinis kiaulių maras”, – „Lietuvos rytui” pasakojo vienas didžiausių Beržų komplekso akcininkų Jonas Sungaila.
Maro židinys komplekso savininkams sukėlė įtarimų. „Liga staiga prasidėjo fermoje, kur laikoma tik 300 paršavedžių. Vadinasi, norėta per jas užkrėsti visą kompleksą, nes paauginti paršeliai išgabenami į fermą, esančią už 15 kilometrų”, – įtarimais dalijosi J.Sungaila.
Neatmetama, kad ko nors galėjo būti priberta į pašarus. Tačiau komplekso teritorija yra aptverta, saugoma. Todėl neaišku, kaip vidų kas nors galėjo patekti.
„Tikrai jaučiu, kad kažkas prie šio protrūkio prisidėjo. Tai rodo kai kurie požymiai”, – kalbėjo J.Sungaila.
Tuo tarpu A.Šleževičius nesiėmė spėlioti, ar marą galėjo sukelti kieno nors pikta ranka.
Tačiau verslininkas abejojo, ar paaiškės tiesa: „Iš kur pateko virusas, matyt, nesužinosime.”
Buvęs premjeras vienu didžiausių kiaulininkystės komplekso akcininkų tapo 2002 metų gruodžio 21 dieną.
Beržų komplekso savininkai savo verslą buvo apdraudę, taip pat ir nuo galimo maro. Taigi jie turėtų gauti išmoką.