2014 07 30

Kiaulių maro laboratorijoje Madride dirbęs Arūnas Stankevičius pataria, kaip kovoti su virusu

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakulteto dėstytojas, dirbęs kiaulių maro laboratorijoje Madride, Arūnas Stankevičius teigia, kad Lietuvoje aptiktas kiaulių maro virusas – išskirtinis.
Kiaulės
Kiaulės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Virusas apgauna gyvūno organizmą ir neleidžia susiformuoti imunitetui šiam virusui. Pačios biologinės savybės yra tokios, kad sukurti aukšto lygio imunogenišką vakciną, kuri sudarytų gerąjį imunitetą, nepavyksta dėl pačios viruso savybės“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė A.Stankevičius.

Pasak jo, pirmiausia, ką Lietuvai reikėtų daryti, tai sukurti mokslininkų grupę ir pradėti bendrus tyrimus su kitomis šalimis, kurios jau turi šią infekciją.

Pasiūlymas sukurti mokslininkų grupę ir skirti jai pakankamą finansavimą buvo maždaug prieš 8 mėnesius. Kol kas dar vis vyko mokslininkų pasiūlymų ignoravimas.

„Europoje dabar tik Ispanija turi aukšto lygio mokslininkų grupę, kuri dirba šioje srityje. Pasiūlymas sukurti mokslininkų grupę ir skirti jai pakankamą finansavimą buvo maždaug prieš 8 mėnesius. Kol kas dar vis vyko mokslininkų pasiūlymų ignoravimas“, – apgailestavo A.Stankevičius.

Pasak jo, Lietuvos mastu tiksliai nėra žinoma, kokios to viruso biologinės savybės, kaip jis plinta, kokia jo epidemiologija.

„Tu turi turėti žmones, kurie nuolat su ta problema dirbtų. Tada galima efektyviai patarti. Dabar dirbama aklai, čia nieko nežinoma. Dabar tik nustatė ir viskas naikinama, bet kokios to priežastys, kaip virusas plinta, kokie šernų, kurie galbūt užkrėtė kiaules, migracijos keliai – šitų dalykų nežinome“, – pažymėjo specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai