„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 22 /19:46

Kinija įvedė sankcijas Seimo narei D.Šakalienei ir trims Lietuvos diplomatams

Kinijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį įtraukė Seimo narę Dovilę Šakalienę ir tris Lietuvos diplomatus į sankcijų sąrašą.
Dovilė Šakalienė
Dovilė Šakalienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė, kad be D.Šakalienės į juodąjį Kinijos valdžios sąrašą pateko ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje dirbanti Aušra Semaškienė.

„Kadangi sankcijos yra įvestos ir sutuoktiniams, Lietuvos piliečių, pakliuvusių į sankcijas, iš tikrųjų yra daugiau. Turime keturis žmones iš viso, iš jų trys – Lietuvos diplomatai“, – teigė Briuselyje viešintis ministras.

D.Šakalienės ir A.Semaškienės sutuoktiniai dirba diplomatinėje tarnyboje.

Pekinas sankcijas dešimčiai europiečių įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigurų mažumos persekiojimo.

Į juodąjį sąrašą taip pat įtraukti keli europarlamentarai, Belgijos, Olandijos parlamentų nariai, mokslininkai. Jiems uždrausta atvykti į Kiniją.

Socialdemokratė D.Šakalienė BNS sakė, kad šis Pekino žingsnis rodo, kad Kiniją veikia principinga ES pozicija.

Politikė priklauso Tarpparlamentiniam aljansui dėl Kinijos, yra viena iš keturiasdešimties ko-pirmininkių.

„Paradoksalu, kad milijardinė valstybė renkasi bauginti mažytės šalies pilietę vietoje to, kad nustotų neteisėtai kalinti ir kankinti milijoną savo šalies piliečių. Ir visgi, tokia staigi Kinijos komunistų partijos reakcija į ES šiandien paskelbtas sankcijas aukštiems kinų pareigūnams, tiesiogiai susijusiems su masiniais sistemingais nusikaltimais žmogiškumui, liudija, kad Kiniją veikia mūsų principinga pozicija“, – sakė Seimo narė.

„Tiek ištrūkusių politinių kalinių liudijimai, tiek ilgametis sistemingas mokslininkų darbas bei surinkti įrodymai liudija, kad Kinijos vykdomas uigūrų genocidas nesiliaus, jei nebus griežtos tarptautinės reakcijos. Mano darbas Tarpparlamentiniame aljanse dėl Kinijos ar kritika dėl žmogaus teisių pažeidimų pagrįsta viešai prieinama tarptautinių patikimų šaltinių informacija“, – pridūrė D.Šakalienė.

Europos Sąjungos pareigūnai neseniai sutarė įvesti sankcijas keturiems Kinijos pareigūnams dėl uigūrų persekiojimo.

Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione. Kinija taip pat kaltinama Sindziange naudojanti priverstinį darbą ir vykdanti prievartinę moterų sterilizaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs