Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 10 29

Kinijos sankcijas užsitraukusi Lietuvos susisiekimo viceministrė gyvena nežinioje

Susisiekimo viceministrei Agnei Vaiciukevičiūtei vasarą apsilankius Taivane, Kinija sureagavo skirdama asmenines sankcijas jai. Nuo sankcijų paskyrimo praėjo 2,5 mėnesio. Po vizito Kinija taip pat paskelbė nutraukianti ryšius su Lietuva susisiekimo srityje. Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė portalo 15min video laidoje „15/15“ papasakojo, kaip gyvena jausdama Kinijos sankcijas, ir kiek svarbūs Lietuvai yra ekonominiai ryšiai su Taivanu.
Agnė Vaiciukevičiūtė
Agnė Vaiciukevičiūtė / Susisiekimo ministerijos nuotr.

– Ar sunki Kinijos sankcijų našta jums asmeniškai?

– Prieš laidą susisiekėme su Užsienio reikalų ministerijos kolegomis pasitikslinti, jie informavo, kad nėra jokių oficialių dokumentų ar raštiškų patvirtinimų. Tai labai sudėtinga pakomentuoti šią situaciją, nes tik viešojoje erdvėje pasirodė tam tikri komentarai ir daugiau jokių oficialių duomenų aš neturiu. Tai tiesiog nėra daug ko ir pasakyti.

– Ar tai gali reikšti, kad oficialiai sankcijos nėra skirtos?

– Nežinau iš tikrųjų, ką tai gali reikšti. Man atrodo, kad Užsienio reikalų ministerijos atstovai galėtų pakomentuoti šitą klausimą, dėl to, kad jie bendradarbiauja su kitomis valstybėmis. Man tiesiog sunku būtų pakomentuoti, ką tai galėtų reikšti ar nereikšti.

Aš galiu tik pasakyti, jog mūsų vizitas į Taivaną buvo vienas iš keturių Lietuvos vizitų šiais metais viceministrų lygiu. Visų vizitų tikslas buvo ekonominio bendradarbiavimo plėtra įvairiuose sektoriuose. Ir ypač išgyvenant geopolitinius iššūkius transporto sektoriuje. Mes tą labai aktyviai darome ne tik Taivane, bet ir kitose valstybėse. Šiuo metu ir premjerė yra išvykusi į Japoniją su visa delegacija. Rinkų diversifikavimas dabar ypatingai yra aktualus ir tokie buvo tikslai.

– Bet ar tai reiškia, kad jūs nejaučiate visiškai savo veikloje, savo darbuose, kad Kinijos sankcijos yra skirtos jums asmeniškai?

– Dar kartą patikinsiu – nėra jokių požymių, jokių ženklų.

– Bet ar tai, pavyzdžiui, reiškia, kad jūs negalėtumėte įvažiuoti į Kiniją arba – kaip Kinija laiko savo teritorija – į Taivaną?

– Nežinau, ką tai galėtų reikšti. Mes turbūt galime čia pagalvoti, bet aš turbūt labiau norėčiau kalbėti apie tai, kodėl mes apskritai darome tokius vizitus į įvairias šalis. Taivanas – viena iš tų teritorijų, kur mes taip pat važiavome – dėl to, kad matome didelį potencialą bendradarbiauti.

– Taip, bet čia ir yra svarbus klausimas – ar jūs, pavyzdžiui, galėtumėte ramiai, saugiai sugrįžti į Taivaną, taip, kaip važiavote rugpjūčio pradžioje?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų