„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 07 04

Antraštės įžiebė apkalbų apie A.Tapiną bangą: butą Nidoje pirko prieš trejus metus

Prieš kelias dienas šalies naujienų portaluose sumirgėjo antraštės, sudarančios įspūdį, jog visuomenininkas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas neva ką tik įsigijo būstą Nidoje. Šią žinutę netrukus pasigavę abejotinos reputacijos socialinių tinklų veikėjai ėmė sieti pirkinį su įvairiomis lėšų rinkimo akcijomis, skirtomis paremti kovojančią Ukrainą. Tačiau tai nėra tiesa.
Andrius Tapinas
Andrius Tapinas / Evaldo Rudžio nuotr.

Vieną pramoginę laidą anonsuojantis pranešimas spaudai buvo išplatintas paskutinę birželio dieną.

Tekste pasakojama apie A.Tapino vasaros veiklą Nidos pajūryje, rašomą naują knygą, „Laisvės TV“ inicijuotus projektus.

Visą pranešimą spaudai galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.

Užsimenama ir apie tai, kad Nidoje visuomenininkas įsigijo būstą, tačiau nėra patikslinama, kada būtent buvo padarytas pirkinys.

Originaliai pranešimo spaudai antraštė skambėjo taip: „Vasaromis sostinę į pajūrį iškeitęs A. Tapinas vėl ruošiasi stoti už DJ pulto: „Tai yra tas vakarėlis, kai tikrai gali durniuoti“.

Tačiau skirtinguose šalies naujienų portaluose buvo publikuotos labiau skaitytojus masinančios antraštės, kuriose buvo akcentuojamas A.Tapino kartu su drauge Nidoje įsigytas butas.

Tokiu būdu tiems, kurie skaito tik antraštes, susidarė įspūdis, kad pirkinys yra naujas, o tai jau pakurstė apkalbų laviną.

Panaši antraštė pasirodė ir 15min svetainėje, tačiau vėliau, gavus pranešimą platinusios agentūros prašymą, buvo pakeista. Taip pat buvo pakeisti ir įrašai 15min „Facebook“ profilyje.

15min redakcija pripažįsta, kad pasirinkta antraštė galėjo sukelti klaidinantį įspūdį, kad būstas įsigytas pastaruoju metu.

Klaidingos interpretacijos

Vienas po kito interneto troliai ėmė gretinti A.Tapino raginimus aukoti Ukrainai paramos akcijoje „Radarom“ su naujienų portalų antraštėmis, taip užsimenant, o kartais ir atvirai šmeižikiškai tvirtinant, kad kovojančiai šaliai surinkti pinigai nusėdo nežinia kur.

Tačiau tai nėra tiesa.

Susisiekus su A.Tapinu, šis tokius kaltinimus pavadino paprastai – kliedesiais.

Jis pridūrė, kad akcijoje dalyvavo tik kaip ragintojas aukoti, o visos surinktos lėšos keliavo tiesiai į pagalba Ukrainai užsiimančios organizacijos „Blue/Yellow“ sąskaitą.

„Dar papildykite mano komentarą, kad butas įsigytas prieš trejus metus“, – pridūrė „Laisvės TV“ įkūrėjas.

Organizacijos „Blue/Yellow“ atstovas žiniasklaidai Karolis Žukauskas pasmerkė gandus apie netinkamą lėšų panaudojimą.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Karolis Žukauskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Karolis Žukauskas

„Visi akcijos „Radarom“ pinigai keliavo į „Blue/Yellow“ sąskaitą, už juos buvo nupirkta 16 radarų ir nulis butų.

Nė vienas euras negalėjo ir negali būti išleistas ne pagal paskirtį.

Aš šį puolimą prieš A.Tapiną vertinu kaip eilinę dezinformacijos kampaniją, kurios itin suaktyvėjo prieš NATO viršūnių susitikimą“, – 15min situaciją komentavo organizacijos atstovas.

Neregėto masto akcija

Lietuvos mecenatystės istoriją pakeitusios akcijos „Radarom“ metu šalies žmonės ir verslai sugebėjo suaukoti rekordinę 14 mln. eurų sumą, skirtą radarams, apsaugosiantiems strategiškai svarbius objektus Ukrainoje nuo Rusijos oro atakų.

Nors iš pradžių už surinktas lėšas buvo planuota nupirkti 14 radarų, pasitarus su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis ir atsižvelgus į jų poreikius, nuspręsta užsakymą pakoreguoti ir įsigyti 12 įprastų, stacionarių bei dar 4 mobilius radarus specialioms užduotims vykdyti.

Taip pat skaitykite: Surinkta jau 10 mln. eurų: karybos ekspertai paaiškina, kuo Ukrainai padės lietuvių perkami radarai

„Bus 12, pavadinkime, paprastų ir 4 specialios paskirties radarai“, – mokymų pristatyme žurnalistams teigė „Blue/Yellow“ įkūrėjas J. Ohmanas ir pridūrė, kad negali atskleisti, kur tiksliai radarai bus naudojami. Pasak jo, keli iš jų „eis ne į oro gynybą, bet šiek tiek į kitą vietą.“

Akcija vyko nuo šių metų sausio pabaigos iki vasario 24 dienos.

Joje dalyvavo nacionalinis transliuotojas LRT ir organizacijos „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Ukrainos karių mokymai
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Ukrainos karių mokymai

15min verdiktas: Melas. A.Tapino nekilnojamasis turtas Nidoje buvo įsigytas gerokai anksčiau nei vyko akcija „Radarom“ ir niekuo nesusijęs su lėšų aukojimu Ukrainai.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų