Filosofijoje integracijos sąvoka nusako atskirų dalių sujungimą į vieną sistemą, taip apibrėždama santykius tarp tų dalių ir jų funkcijos. Tačiau įsilieti į kitą terpę, ypač kultūrinę, nėra taip paprasta. Šiomis dienomis sparčiai vykstant globalizacijos procesui susiduriame su opiomis politinėmis ir kultūrinėmis problemomis. Tautoms istoriškai turėjusioms palankesnę politinę praeitį ir palankią geopolitinę dabartį, negresia kultūrinio identiteto praradimas. Svetimoje kultūrinėje aplinkoje individui tenka ne tik integruotis ir prisitaikyti prie naujos aplinkos, bet ir išsaugoti bei puoselėti savitą, o neretai ir nykstantį, gimtosios šalies kultūrinį identitetą. Ši nelengva užduotis tenka ir jį supančiam sociumui: suprasti ir atrasti.
Ar integracija neskurdina savitumo? Kaip migracija keičia asmens tapatybę? Ar ji keičia ir patį žmogų? Ką reiškia pritapti ir kurti svetimoje kultūrinėje aplinkoje? Kokie yra multikultūrinės šeimos iššūkiai?
Apie integraciją ir jos pasireiškimo formas socialiniais bei kultūriniais aspektais, kelių kultūrų sintezę, kitataučių įnašą į Lietuvos visuomenės politinį ir kultūrinį gyvenimą bei kitomis asmeninėmis patirtimis ir įžvalgomis dalinsimės kartu su meno galerijos „Baroti“ savininkais Andželika ir Isroildžonu Baroti.
Klaipėdiečiai laukiami kovo 8 dieną, 17.30 valandą „Terminalo – kavos studijoje“ (Kurpių g. 7).