Klaipėdos miesto savivaldybės taryba planams įamžinti žuvusių jūrininkų atminimą buvo pritarusį vasarą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad pagal Pajūrio juostos įstatymą paminklui šioje vietoje statyti reikalingas Vyriausybės pritarimas.
Ministrų kabinetas siūlymui statyti paminklą pritarė pirmadienį.
Kaip sakė paminklo statybomis besirūpinančios Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorius infrastruktūrai Algirdas Kamarauskas, pagal sumanymą, krantinėje šalia Jūrų muziejaus atsirastų į marias "išsišaunanti" aikštelė, ant kurios būtų pritvirtintos plokštės su žuvusių jūrininkų, įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiais nuskendusių laivų pavadinimais.
Joje taip pat būtų sumontuota klaipėdiečio skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurta skulptūra, vaizduojanti vieną ryškiausių jūreivystės simbolių – albatrosą.
Anot A.Kamarausko, dabar, gavus Vyriausybės pritarimą, leidimo statyti paminklą bus kreipiamasi į Klaipėdos miesto savivaldybės Nuolatinę statybų komisiją. Gavus komisijos leidimą ir esant palankiems orams paminklas, A.Kamarausko teigimu, galėtų iškilti per porą mėnesių.
Paminklo žuvusiems jūrininkams idėją iškėlė Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“, o ją įgyvendinti ėmėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir asocijuotos krovos, laivybos, laivų statybos bei remonto struktūros. Tarp besikreipusiųjų į Klaipėdos savivaldybę buvo „Limarko“ įmonių grupės, jūrų krovinių kompanijos „Bega“, „Vakarų laivų gamyklos“ vadovai. Paminklas bus statomas šių įmonių lėšomis.
Kaip sakoma Vyriausybei pateiktuose dokumentuose, paminklu norima įprasminti lietuviškas jūrines tradicijas, sujungi praeitį ir dabartį, įamžinti žuvusių Lietuvos jūrininkų ir nuskendusių laivų atminimą. Be to, tikimasi, kad tokio paminklo buvimas prisidės prie jūrinių tradicijų puoselėjimo ir jaunosios jūrininkų kartos ugdymo.