2020 03 17

Klaipėdoje pradės veikti mobilus patikros punktas: įkurs prie arenos

Dešimtyje savivaldybių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje, Utenoje – sveikatos apsaugos ministro įsakymu atsiras mobilūs punktai, kuriuose savarankiškai, bet su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl plintančios koronaviruso infekcijos.
Švyturio Arena
Švyturio Arena / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybėje mobilus patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos.

Šią vietą lengva pasiekti automobiliu iš bet kurios miesto vietos. Taip pat ji greitai ir paprastai pasiekiama atvykstantiems iš Naujosios perkėlos.

Tikimasi, kad mobilaus patikros punkto atsiradimas bus reikšminga pagalba Klaipėdos universitetinei ligoninei, kuri šiuo metu yra vienintelė įstaiga Vakarų Lietuvoje, turinti teisę imti tepinėlius koronavirusui diagnozuoti.

„Noriu atkreipti visų dėmesį, kad atlikti tyrimus mobiliame patikros punkte bus galima pagal specialią tvarką – Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą algoritmą“, – pabrėžė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kviesdamas atsakingai naudotis šia galimybe išsitirti dėl viruso.

Mobilus Klaipėdos patikros punktas aptarnaus miesto ir aplinkines Kretingos, Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Skuodo, Šilutės savivaldybes. Išsamesnė informacija gyventojams bus pateikta atskirai.

Į šį punktą žmogus galės atvykti automobiliu. Neišlipus iš automobilio jam bus paimtas tepinėlis dėl koronaviruso ligos nustatymo, tada žmogus galės važiuoti namo ir izoliuotis namuose, kol paaiškės rezultatai. Tiriamųjų tepinėliai ištyrimui bus gabenami į Vilnių.

Patikros punkto darbo laikas – kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val.

Nustačius poreikį hospitalizuoti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba, kuri pacientą nugabens į ligoninę.

Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomi šeši koronavirusu užsikrėtę asmenys.

Sergantys nebus priimti

Svarbu žinoti, kad į mobilius patikros punktus negali vykti žmonės, pajutę ligos simptomus. Pradėjus staiga karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui ir, jei 14 dienų laikotarpyje iki simptomų pradžios asmuo keliavo bet kurioje užsienio šalyje ir/ar turėjo kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu infekcija užsikrėtusiu asmeniu, pirmiausia jis turės skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808. Konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Nusprendus tirti, konsultantui pacientas turės pateikti kontaktinius duomenis. Taip pat paciento bus paklausta, ar jis gali į mobilų patikros punktą atvykti su asmenine transporto priemone. Jeigu pacientas tokią galimybę turės, su juo susisieks mobilaus patikros punkto koordinatorius, kuris nurodys atvykimo laiką ir vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis