Keleiviai nuo šiol įlipę į autobusą elektroninį bilietą turės priglausti prie elektroninio žymeklio. Specialus signalas praneš, ar bilietas papildytas, ar ne. Jei bilietas papildytas – komposteris supypsės, o ekrane pasirodys informacija, kiek jis galioja.
Jei bilietas nesupypsės, keleivis turės išlipti arba nusipirkti vienkartinį bilietą.
Elektroninė kortelė kainuoja 8 Lt ir galioja 3 metus.
Kortelėje vienu metu gali būti ir terminuotasis, ir kartiniai bilietai. Pavyzdžiui, įvertinęs savo kelionių poreikį, keleivis gali įsigyti ir darbo dienų terminuotąjį bilietą – ir kartinius važinėti savaitgaliais. Elektroninis komposteris tokiu atveju darbo dienomis nuskaitys terminuotąjį, poilsio dienomis – kartinį bilietą.
Mažiausias kartinių bilietų papildymo skaičius – 10 vienetų; didžiausias – 100 vienetų. Vienu metu kortelėje gali būti tik vienos rūšies kartiniai bilietai; kitos rūšies kartinius keleivis gali įsigyti tik išnaudojęs esamus kartinius. Papildant pirkėjas nurodo kartinių bilietų rūšį ir kiekį.
Kontrolieriui kontrolės metu privaloma pateikti kortelę su galiojančiu terminuotuoju bilietu arba su pažymėtu kartiniu bilietu. Jeigu bilietas lengvatinis – ir dokumentą, suteikiantį teisę į transporto lengvatą.
Kaip pasakojo įmonės „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Gintaras Neniškis, porą savaičių bus skirta keleiviams priprasti prie naujos tvarkos. Anot jo, įvedus naują tvarką, kai keleiviai į autobusą lipa tik pro priekines duris, sumažėjo vadinamųjų zuikių. „Tačiau pastebėjome, kad dabar dažniausi zuikiai – keliaujantys nepapildytais elektroniniais bilietais“, – sakė G.Neniškis.
Šiuo metu Klaipėdoje elektroniniais bilietais naudojasi apie 40 tūkst. žmonių.