2021 08 10

Klaipėdoje praktiką atliekančios prancūzės: „Čia netgi leidžiama asistuoti“

„Jau pirmosios praktikos savaitės net pranoko mūsų lūkesčius“, – užtikrintai sako medicinos studentės iš Prancūzijos. Trečiame pagal dydį Prancūzijos mieste Lione mediciną studijuojančios Anaïs Lionneton, Louise Magne, Joséphine Mas ir Noémie Callejon pasirinko šešių savaičių praktiką atlikti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL). Pasak šiuo metu ligoninėje su chirurgų darbu susipažįstančių būsimųjų medikių, jos kasdien semiasi praktinių žinių iš aukščiausio lyio profesionalų, pranešė ligoninė.
KUL praktiką atliekančios prancūzės.
KUL praktiką atliekančios prancūzės. / KUL nuotr.

Keturis kursus Lyon-Sud Charles Merieux medicinos fakultete baigusios studentės pasakojo, kad praktikos vietai ieškojo ligoninės, kurioje būtų skirtingų chirurgijos rūšių.

„Pamačiusios, kad čia, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jų yra itin daug, nedelsdamos kreipėmės į ligoninės administraciją. Sulaukėme malonaus ir greito atsakymo, iškart pasijutome laukiamos“, – pasakojo J. Mas.

Džiugina daugiaprofiliškumas

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę praktikai būsimosios medikės atvyko liepą. Dvi merginos atlieka praktiką Plastinės chirurgijos skyriuje, dvi – gilina traumatologinės-ortopedinės chirurgijos žinias. Studentės džiaugiasi, kad jau turėjo galimybę stebėti onkologinės, abdominalinės chirurgijos gydytojų atliekamas operacijas, taip pat – robotinės chirurgijos operacijas.

„Prancūzijoje per šešias savaites galima stebėti tik vienos specializacijos gydytojų darbą. Dėl to labai smagu, kad čia galime pamatyti, kaip dirba skirtingų sričių chirurgai. Ypatinga patirtis stebėti robotines operacijas, kurios yra proveržis medicinoje. KUL esančiu robotu atliekamų operacijų trukmė jau susilygino su analogiškų endoskopinių operacijų, gydomos vis sudėtingesnės būklės, o medikams šis procesas jau prilygsta įprastai operacijai“, – įspūdžiais dalijosi N. Callejon.

Leidžia asistuoti

Būsimosios medikės pasakojo, kad KUL chirurgai leidžia ne tik stebėti operacijas, tačiau ir asistuoti.

„Mumis pasitiki, leidžia prisijungti prie komandos darbo. Visi maloniai bendrauja. Mes tuo labai džiaugiamės, nes Prancūzijoje kartais gydytojai su studentais net nesišneka, ką kalbėti apie asistavimą. Klaipėdos gydytojai turi daug patirties, kaip ir užsienyje, jie stengiasi mus daug ko išmokyti, patarti. Tuo labai džiaugiamės. O mūsų tikslas yra pamatyti kaip įmanoma daugiau skirtingų sričių, kad, atėjus laikui rinktis specializaciją, žinotume, kuri sritis mums artimesnė“, – akcentavo J. Mas.

Kol kas Klaipėdoje praktiką atliekančios studentės dar svarsto, kuri sritis joms būtų įdomesnė, tačiau jas domina intensyvioji terapija, traumatologinė-ortopedinė chirurgija, onkologinė chirurgija.

KUL nuotr./Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai.
KUL nuotr./Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai.

Medikų stygius

Pasak būsimųjų medikių, Prancūzijoje, kaip ir daugelyje valstybių, susiduriama su medikų stygiumi. Gydytojai ir slaugytojai dirba dideliu krūviu, už darbą ne visada mokamas adekvatus atlyginimas, todėl nemažai gydytojų pasuka į privatų sektorių arba savo profesiniam keliui pasirenka kitą šalį.

„Klaipėdos universitetinė ligoninė – patraukli mokymosi bazė. Čia dirba aukščiausio lygio specialistai. Galbūt likimas susiklostys taip, kad būtent čia ir grįšime save realizuoti kaip gydytojos. Suprantame, kad dirbti ligoninėje yra sunku, bet žinome, kur einame. Norime padėti žmonėms – jei gali padėti, kodėl gi ne“, – mintimis dalijosi prancūzės.

Prancūzių praktikos vadovas – KUL Chirurgijos departamento vadovas prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius. KUL praktiką atliekantys chirurginių profilių studentai gali susipažinti su traumatologijos, galvos ir kaklo, akušerijos-ginekologijos, pilvo ir endokrininės, robotinės chirurgijos, neurochirurgijos, onkologinės chirurgijos sričių ypatybėmis.

Ligoninė turi visas sąlygas teikti aukščiausio lygio chirurginio profilio paslaugas – dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, naudojama pažangiausia technologinė įranga.

Atvira studentams

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo prof. habil dr. Vinso Janušonio, Klaipėdos universitetinė ligoninė atvira studentams.

„Džiaugiamės, kad įstaiga tampa vis labiau atvira ir žinoma kaip puiki praktinio būsimųjų specialistų mokymo bazė ne tik mūsų šalyje, bet ir Europoje. Ši produktyvi bendrystė su užsienio universitetais įrodo, kad įstaiga pagal savo medicinos paslaugų kokybės bei vadybos lygį atitinka aukštus europinius tretinio lygio medicinos įstaigoms keliamus reikalavimus. Jau dabar prašymus kitiems metams pateikė dar keturios studentės iš Prancūzijos. Taip pat sulaukiame studentų iš Portugalijos, Šveicarijos, Čekijos“, – sako ligoninės vadovas.

Jau trečius metus į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvyksta studentai ir iš Jungtinių Valstijų. Įstaiga sėkmingai bendradarbiauja su St. Mary's mokymo institutu, registruotu „Atlantis“ vardu, iš Arlingtono, Virdžinijos valstijos, JAV

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų