Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 09 26

Klaipėdos paplūdimiai maitinami smėliu

Nykstantys Klaipėdos paplūdimiai pradėti maitinti smėliu. Tūkstančiai kubinių metrų smėlio išgaunami valant uosto prieigas ir plukdant Girulių link. Tačiau mokslininkai įspėja, kad vien tokių „kosmetinių“ papildymų, norint išsaugoti Lietuvos paplūdimius, nepakaks, antradienį pranešė LNK Žinios.
Melnragės paplūdimys šiltą rugsėjo rytą
Melnragės paplūdimys šiltą rugsėjo rytą / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Pastarosiomis dienomis Girulių ir Melnragės paplūdimiuose matyti smėlio ir vandens fontanai – laivai purškia smėlį į vandenį ir taip smėliu pildo paplūdimius. Smėlis pilamas pora kilometrų į Šiaurę nuo Klaipėdos uosto, maždaug 4–7 metrų gylyje, o vėliau jį bangos atneša į krantą.

„Šitas smėlis yra iš jūros, atneštas į uosto kanalą. Mes švarų smėlį, kuris yra švarus pagal aplinkosauginius normatyvinius dokumentus, tai yra pirmos kategorijos smėlis, grąžiname į paplūdimius“, – LNK ir TV3 žinioms pasakojo Vidmantas Paukštė, laikinasis uosto direkcijos infrastruktūros direktorius.

Labiausiai paplūdimiai nyksta Melnragėje, arčiausiai molo. Tačiau čia toks maitinimas neplanuojamas, nes ten išpiltas smėlis labai greitai grįžtų atgal į uosto kanalą.

Krantų erozija vyksta dėl dviejų priežasčių – kyla bendras vandens lygis ir krantai natūraliai nyksta dėl gamtos dėsnių, vanduo išplukdo smėlį. Kad krantai nenyktų, juos nuolat reikia maitinti smėliu. Tai Lietuvoje yra daroma jau dešimtmetį.

V.Paukštės teigimu, Lietuvos paplūdimiai nyksta, Latvijos – platėja dėl tam tikrų srovių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos