Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 01 19

Klaipėdos piliavietė atsivers naujos muziejinės erdvės

Klaipėdos miesto savivaldybėje aptarti planai Klaipėdos pilies šiaurinėje kurtinoje įrengti muziejaus ekspoziciją. Čia numatoma suformuoti dvi naujas erdves, kuriose bus pristatomos interaktyvios ekspozicijos, skirtos XIV–XVII amžiaus Klaipėdos pilies ir miesto archeologijai.
Archeologai Klaipėdos piliavietėje aptiko istorinį statinį
Klaipėdos piliavietėje verda statybos darbai / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Šiuo metu vyksta šiaurinės kurtinos atkūrimo darbai, kuriuos numatoma pabaigti 2018 metų II–III ketvirtyje.

„Mūsų tikslas, kad pabaigus atkūrimo darbus klaipėdiečiai ir miesto svečiai iš karto galėtų įžengti bent į vieną istorinei ekspozicijai skirtą salę. Nenorime, kad istorinių ekspozicijų įrengimas užtruktų, o atstatyta šiaurinė kurtina kurį laiką stovėtų tuščia ir nenaudojama“, – teigia Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Su Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriumi Jonu Geniu susitikę savivaldybės specialistai sutarė, kad netrukus bus imamasi ekspozicijos projekto parengimo. J. Genys informavo, kad apie vizijas, kas ir kokiu būdu naujose erdvėse galėtų būti eksponuojama, jau diskutuota su archeologais ir kitais specialistais, tačiau tai nereiškia, jog visi kiti siūlymai bus atmesti – jų mielai laukiama, o idėjos bus išgrynintos ir tinkamiausi variantai surasti rengiant ekspozicijos projektą.

Pirmoji ekspozicinė salė, kurią ir tikimasi įrengti kartu su šiaurinės kurtinos atstatymo darbų pabaiga, būtų dedikuota archeologijai. Ekspozicine ašimi pačioje salėje galėtų tapti atvertas XIV–XVI a. medinis gatvės grindinys. Šioje salėje būtų eksponuojami archeologiniai radiniai: didžiausia Europoje vienoje vietoje rasta žvejybinių kabliukų kolekcija, XV a. labai retų sidabrinių dirbinių kolekcija, XIV–XV a. klaipėdiečių papuošalai. Norima pasitelkti ir interaktyvias priemones: naudojantis kompiuteriniais terminalais lankytojai galėtų pasijusti tikrais archeologais ir pasinerti į archeologinių tyrimų pasaulį, susipažinti su gintaro prekybos, gavybos ir apdirbimo tema.

Pilies ir bastionų komplekso atgaivinimas atliekamas įgyvendinant projektą „Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimas ir atgaivinimas“.

Rytinės kurtinos atkūrimo darbai buvo finansuojami savivaldybės ir Europos sąjungos lėšomis. Bendra projekto vertė – 4,4 mln. eurų, iš jų 2,1 mln. – savivaldybės biudžeto lėšos. Rytinė kurtina baigta atkurti 2015 metų pabaigoje. Čia įrengtas modernus konferencijų centras, Antrojo pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlyje kuriamos naujos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicinės erdvės.

Šiaurinės kurtinos atgaivinimo projektas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – 4,5 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs