„Mieli ateities Klaipėdos žmonės, kreipiamės į jus iš 2024-ųjų lapkričio 29-osios dienos Klaipėdos. Esame pačioje Klaipėdos, kadaise vadintos Memeliu, širdyje ir būtent čia norime palikti ženklą jums, kurį, jeigu likimas taip lems, rasite, skaitysite ir vertinsite“, – taip prasideda laiškas ateities kartoms. Laiškas atgulė į simbolinę kapsulę, kuri sumontuota į bokšto smailę.
Laišką garsiai perskaitė Klaipėdos Pilies muziejaus vadovas dr. Jonas Genys.
Bokšte, kaip planuojama, bus suformuota nauja ekspozicija, atskleidžianti Klaipėdos istoriją.
Virš Klaipėdos iškilęs bokštas liudija, kad čia 1252-aisiais pradėjo kilti pilis, saugojusi šios vietos žmonių ramybę. Pilies transformacija truko kelis amžius – nuo medinės iki mūrinės.
Naujasis bokštas grąžino Klaipėdai praeities šlovės detalę.
Klaipėdos pilies bokšto projekto autorius architektas Algirdas Stripinis, rangovas – „Pamario restauratorius“.
Šios bendrovės vadovas Aldas Kliukas pažymėjo, kad laiškai ateičiai – Mažosios Lietuvos krašto bruožas. Tokių laiškų rasta ir rekonstruotų bažnyčių bokštuose. Todėl nuspręsta laišką palikti ir naujojo bokšto smailėje. Kapsulėje taip pat įdėti Klaipėdos dienraščių egzemplioriai bei kelios eurų monetos.
Bokšto pirmame aukšte planuojamas pilies lankytojų informacinis centras, kitose bokšto erdvėse numatoma XIX–XX amžių sandūros Klaipėdos miesto technikos ir technologijų pažangos ekspozicija, joje lankytojai galės susipažinti su svarbiausiais miesto civilizaciniais ženklais, viršutiniame aukšte, 25 m aukštyje, veiks apžvalgos aikštelė.
Klaipėdos bokšto aukštis – apie 45 m. „Pripažinsiu – buvo skeptikų. Bet jie, pamatę rezultatą, nutilo“, – teigė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Jis pasidžiaugė, kad statinys iš tolo puošia Klaipėdos panoramą. Matomas tiek iš viso senamiesčio, tiek nuo marių.
Planuojama, kad statybos bus užbaigtos kitų metų gegužę.