Rugsėjį Seimas patvirtino įstatymo pakeitimo projektą, kuris leis valstybinės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos statusą 2023 metų sausio 1 d. pakeisti į akcinę bendrovę. Jos akcijos 100 proc. liks valstybės nuosavybė.
Klaipėdos politikai savo ruožtu išreiškė norą, kad trečdalis akcijų priklausytų miestui.
Priminta, kad panaši praktika yra kituose uostamiesčiuose. Kaip pavyzdys pateiktas Rostokas Vokietijoje.
Tai leidžia miestų vadovams dalyvauti uosto veikloje, gauti ir dalį uždirbto pelno.
Štai praėjusiais metais uosto direkcija sugeneravo 25 mln. eurų dividendų. Kaip teigė Klaipėdos tarybos narys liberalas Saulius Budinas, Klaipėdai tai taptų istoriniu šansu.
Tačiau ministras M.Skuodis teigė, kad direkcija dar nepertvarkyta į akcinę bendrovę ir laukia nemažai darbų.
„Aš labai norėčiau, kad klausimas būtų paruoštas. Kol kas aš nematau, kad klausimas yra paruoštas ir kad tam yra pasirengta. Aš kol kas girdžiu daug tokių labiau politinių pasiūlymų.
Antras dalykas, uostas kol kas nėra akcinė bendrovė, bet ateity ja bus. Ir kol kas artimiausiais metais turi būti žengta labai daug žingsnių, kaip uostą pertvarkyti į akcinę bendrovę, įvertinti turtą. Kai mes matysime akcijų vertę, tada jau kils klausimas.
Aš tikrai nemanau, kad akcijų atidavimas už dyką kažkam galėtų būti. Akcijos priklauso valstybei. Akcijos bet kurio juridinio asmens, jei jos yra parduodamos, tai daroma turint tikslą pritraukti kapitalą. Tai klausimas iniciatoriams, kokį indėlį pasiūlytų įdėti į tai? Man atrodo, svarbus dalykas yra, kad turime būti atviri dėl akcininkų dalyvavimo apkritai ilgesnėje perspektyvoje, bet kol kas klausimas, aš nejaučiu, kad yra paruoštas”, – sakė Klaipėdoje lankęsis susisiekimo ministras M.Skuodis.