Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 08 05

Klaipėdos rajono teisme – byla dėl W raidės: senelio pavardės atkurti neleido

Klaipėdos rajono teisme nagrinėta byla, kurios epicentre atsidūrė pavardė su V raide. Vyras įrodinėjo, kad jo senelis, gyvenęs Drevernos kaime, turėjo pavardę su W raide. Atkurti giminės pavardę norėjo anūkas, tačiau to padaryti neleista, pranešė teismas.
Kriminalinės policijos skyriuje
Pasas (asociatyvinė nuotr.) / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Byloje nustatyta, kad pareiškėjo prosenelis buvo M. W., senelis – M. W., 1940 metais Priekulės civilinės metrikacijos įstaigoje, Drevernos kaime, Mėmelio apskrityje (Mėmelio apskrities Priekulės civilinės metrikacijos įstaiga) pareiškėjo senelis M. W. sudarė santuoką su M. N., kuri ištekėjusi pasikeitė pavardę į M. W.

1946 metais gimė pareiškėjo tėvas. Pagal pareiškėjo senelės mirties liudijimą nustatyta, kad senelė pakeitė savo vardą ir pavardę į M. V., o sūnaus į – M. V.

Pareiškėjas R. V. gimė Drevernoje, Klaipėdos rajone, M. V. ir S. V. šeimoje.

2019 m. lapkričio 12 dieną jis kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių su pareiškimu pakeisti pavardę „V “ į pavardę „W “ (pagal pareiškėjo senelio M. W. pavardę).

2019 m. lapkričio 28 d. Klaipėdos r. savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius pateikė išvadą dėl vardo ir (ar) pavardės keitimo, kurioje nurodė, kad pateiktų dokumentų nepakako įrodyti, kad pareiškėjo senelis turėjo pageidaujamą įgyti pavardę, todėl tenkinti pareiškėjo prašymo šiuo pagrindu negalima.

Be to, nurodė, kad, atsižvelgiant į teisinį reglamentavimą, civilinės būklės aktų įrašai sudaromi lietuvių kalba, todėl tenkinti pareiškėjo R. V. prašymą pakeisti pavardę į W. nėra teisinio pagrindo.

Teismui pareiškėjas pateikė papildomų įrodymų dėl senelio M. W. kilmės, todėl teismas pripažino, kad aplinkybė, kad pareiškėjo R. V. senelis buvo M. W., įrodyta.

Vis dėlto teismas, išnagrinėjęs byloje esančius įrodymus, išanalizavęs Konstitucinio Teismo jurisprudenciją bei teisės aktus, reglamentuojančius pavardės keitimą, pritarė Civilinės metrikacijos skyriaus išvadai, kad galiojantis teisinis reglamentavimas nenumato galimybės asmens dokumentuose daryti įrašus nelietuviškais rašmenimis, todėl tenkinti pareiškėjo prašymą gimimo liudijime pakeisti pavardę į W. nėra teisinio pagrindo.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?